Շատ հաճելի գործընթաց է. Ալեն Սիմոնյանը՝ ընդդիմադիրներին մանդատներից զրկելու մասին (Տեսանյութ)
Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը «շատ հաճելի» է որակում ընդդիմադիրներին մանդատներից զրկելու գործընթացը:
Լրագրողներն այսօր ԱԺ նախագահից հետաքրքրվեցին՝ մանդատների մասով ի՞նչ գործընթաց է սկսվել խորհրդարանում, Սիմոնյանն էլ արձագանքեց. «Շատ հաճելի»:
Հարցին՝ լինելո՞ւ է այդ գործընթացը, թե՞ ոչ` ԱԺ նախագահը պատասխանեց. «Օրենքի պահանջ է, չի կարող չլինել»:
Հիշեցնենք՝ ՀՀ ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հուլիսի 14-ին դիմելու է Սահմանադրական դատարան՝ «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների բոլոր պատգամավորներին մանդատից զրկելու հարցով։
Ցանկում ընդգրկված է 33 պատգամավոր: Ցանկից բացակայում են «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամ Թագուհի Թովմասյանի և նույն խմբակցությունից դուրս եկած Իշխան Զաքարյանի անունները:

Очень приятный процесс – Ален Симонян о лишении оппозиционных депутатов мандатов
Отвечая сегодня на вопрос журналистов, какой процесс начался в Национальном Собрании по вопросу мандатов, Ален Симонян заявил: «Очень приятный».
На вопрос, этот процесс состоится или нет, спикер парламента ответил: «Это требование закона, не может не состоятся».
Напомним, председатель Национального Собрания Ален Симонян 14 июля обратиться в Конституционный суд Армении по вопросу лишения всех депутатов фракций «Армения» и «Честь имею» мандатов.
В список вошли 33 депутата: отсутствуют имена члена фракции «Честь имею», председателя постоянной парламентской комиссии по защите прав человека и общественным вопросам Тагуи Товмасян и вышедшего из этой фракции Ишхана Закаряна.