ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատը կքննարկի Ազգային անվտանգության հատկացումների ակտին ներկայացված հայամետ լրացումները
13/07/2022 12:53
Ներկայացուցիչների պալատի ընթացակարգային հանձնաժողովը հավանություն է տվել և պալատի վերջնական քննարկմանն է ներկայացրել Ազգային անվտանգության հատկացումների ակտին ներկայացված չորս հայամետ լրացումները, այս մասին հայտնում է ԱՄՆ Հայ դատի հանձնախումբը:
Լրացումներով կոչ է արվում Ադրբեջանին անհապաղ ազատ արձակել հայ ռազմագերիներին, հետաքննել հակահայկական պատերազմական հանցագործությունները, որոնք իրականացվել են թուրքական անօդաչու թռչող սարքերի միջոցով՝ ԱՄՆ տեխնոլոգիաների կիրառմամբ, ինչպես նաև ահաբեկիչ վարձկանների կողմից:
Կոչ է արվում նաև ԱՄՆ նախագահին դադարեցնել F-16 կործանիչների ու դրանց արդիականացման սարքավորումների տրամադրումը Թուրքիային:

Палата представителей США рассмотрит проармянские поправки к Акту об ассигнованиях на национальную безопасность
13/07/2022 14:07
Комитет по процедурным вопросам Палаты представителей США одобрил и представил на окончательное обсуждение палаты четыре проармянские поправки к Акту об ассигнованиях на национальную безопасность, сообщает Армянский национальный комитет США.
В частности, впоправках содержится призыв к Азербайджану немедленно освободить армянских военнопленных, расследовать военные преступления против армян, совершенные с привлечением турецких беспилотников и с использованием технологий США, а также с помощью наемников-террористов.
Содержится также призыв к президенту США прекратить поставки в Турцию истребителей F-16 и оборудования для их модернизации.