«Խաղաղ տարածաշրջան ունենալն անհրաժեշտություն է». Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Վրաստանի վարչապետին
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը Վրաստան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում հանդիպել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկման կենտրոնական թեման ժամեր անց Թբիլիսիում կայանալիք հանդիպումն էր Արարատ Միրզոյանի և Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովի միջև:
Ղարիբաշվիլին ընդգծել է դրական երկխոսություն ունենալու կարևորությունը, հայտնում են Վրաստանի կառավարության լրատվական ծառայությունից:
Կողմերն անդրադարձել են նաև հայ-վրացական երկկողմ հարաբերություններին ու ապագայում համագործակցության հեռանկարներին՝ մասնավորապես տնտեսության ու երկկողմ առևտրի բնագավառներում:
Քննարկվել է իրավիճակը Հարավային Կովկասում։
Անդրադառնալով տարածաշրջանում տիրող իրավիճակին՝ Վրաստանի կառավարության ղեկավարը և Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարը նշել են, որ կարևոր է համատեղ ջանքեր գործադրել մարտահրավերներին դիմակայելու համար՝ ընդգծելով խաղաղ տարածաշրջան ունենալու անհրաժեշտությունը:

Арарат Мирзоян встретился с премьер-министром Грузии
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян в рамках рабочего визита в Грузию встретился с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили.
В ходе встречи центральной темой обсуждения стала предстоящая в Тбилиси через несколько часов встреча между Араратом Мирзояном и министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым.
Гарибашвили подчеркнул важность проведения позитивного диалога, сообщает пресс-служба правительства Грузии.
Стороны коснулись также армяно-грузинских двусторонних отношений и перспектив сотрудничества в будущем, в частности в сферах экономики и двусторонней торговли.
Обсуждена ситуация на Южном Кавказе.
Касаясь ситуации в регионе, Арарат Мирзоян и Ираклий Гарибашвили отметили важность совместных усилий для противостояния вызовам, подчеркнув необходимость достижения мира в регионе.