Արմեն Գրիգորյանի մահը մեղքի և պատասխանատվության հասցե ունի՝  պատվեր տվողների և այն իրականացնողների իշխանական նեղ շրջանակ. «Հայաստան» դաշինք
16/07/2022 11:31
Արմեն Գրիգորյանի մահը մեղքի և պատասխանատվության հասցե ունի՝ պատվեր տվողների և այն իրականացնողների իշխանական նեղ շրջանակ. «Հայաստան» դաշինք
«Հայաստան» դաշինքը ցավակցագիր է հղել պրոդյուսեր Արմեն Գրիգորյանի մահվան կապակցությամբ:
«Երեկ դատական նիստի դահլիճում մահացավ պրոդյուսեր Արմեն Գրիգորյանը։
Մայիսի 17-ից ԱԱԾ-ի միջնորդությամբ կալանավորված Արմեն Գրիգորյանը ռեժիմի, երկրում օրըստօրե ամրապնդվող բռնատիրության հերթական զոհն է։
Ազատ խոսքն ու քաղաքական այլակարծությունը կալանքներով ու բռնաճնշումներով լռեցնող իշխանության համար իրավունքը, մարդու արժանապատվությունն ու ազատությունները ոչինչ են։
Բարոյականության, օրենքի, պարզապես մարդկային խղճի հետ աղերս չունեցող իշխանության պատվերով միայն կարելի է բացատրել նաև անազատության մեջ գտնվող Արմեն Գրիգորյանին ՔԿՀ-ում տեսակցությունից զրկելը։
Բարոյական և ֆիզիկական խոշտանգումն այլ կերպ չի լինում։ Նրա մահը մեղքի և պատասխանատվության հասցե ունի՝  պատվեր տվողների և այն իրականացնողների իշխանական նեղ շրջանակ։
Արմեն Գրիգորյանը խիզախաբար, հայ մարդու, հայ քաղաքացու  անմնացորդ նվիրումով պայքարում էր մեր արժանապատվության, արդարության, Հայրենիք ու պետականություն ունենալու համար, գերության մեջ գտնվող իր եղբայրների ազատության համար։
Նրա ներկայությունը միշտ լուսավոր էր, համոզիչ ու վարակիչ։
Արմեն Գրիգորյանը վստահաբար Հայրենիքի համար մեր պայքարի թանկ զոհերից է։
Ցավակցում ենք Արմեն Գրիգորյանի ընտանիքին, հարազատներին, գաղափարական ընկերներին՝ նրա անժամանակ և ողբերգական մահվան կապակցությամբ։ Նրա հիշատակը կմնա մեր բոլորի սրտերում՝ ավելի ամրացնելով մեր պայքարի ճշմարտությունը»,-ասվում է ցավակցագրում:

Блок «Армения»: Смерть Армена Григоряна имеет адрес вины и ответственности – узкий правящий круг отдающих и исполняющих приказы
16/07/2022 12:57
Блок «Армения» направил телеграмму соболезнования в связи со смертью продюсера Армена Григоряна.
«Вчера в зале суда скончался продюсер Армен Григорян.
Арестованный с 17 мая по ходатайству Службы национальной безопасности Армении Армен Григорян является очередной жертвой режима, укрепляющейся  с каждым днем в стране тирании.
Права, человеческое достоинство и свободы – ничто для власти, которая арестами и репрессиями подавляет свободу слова и политическое инакомыслие.
Лишение права на свидания с находящимся в заключении в УИУ Арменом Григоряном можно объяснить только заказом власти, которая не имеет ничего общего ни с моралью, ни с законом, ни просто с человеческой совестью.
Моральные и физические пытки не бывают другими. Его смерть имеет адрес вины и ответственности – узкий правящий круг тех, кто отдает приказы, и тех, кто их выполняет.
Армен Григорян мужественно, с самоотверженной преданностью  армянина, гражданина Армении боролся за наше достоинство, справедливость, Родину и государственность, свободу находящихся в плену своих братьев.
Его присутствие всегда было светлым, убедительным и заразительным.
Армен Григорян, безусловно, является одной из дорогих жертв нашей борьбы за Родину.
Приносим соболезнования семье, родным, идейным соратникам Армена Григоряна в связи с его безвременной и трагической кончиной. Память о нем останется в сердцах всех нас, укрепляя истину нашей борьбы», - говорится в телеграмме.