Կրեմլում նշել են Իրանի և Թուրքիայի նախագահների հետ Պուտինի բանակցությունների թեմաները
Ռուսաստանի, Իրանի և Թուրքիայի միջև ամենաբարձր մակարդակով բանակցությունների հիմնական թեմաները կլինեն այդ երկրների հետ երկկողմ համագործակցության հարցերը, ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էին Կրեմլում, Թեհրան այցի ընթացքում Վլադիմիր Պուտինը կհանդիպի Իրանի նախագահ Իբրահիմ Ռաիսիի, Թուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանի հետ:
Նշվում է, որ Պուտինը կայցելի նաև Իրանի գերագույն կառավարիչ Ալի Խամենեիին։
«Իհարկե, մենք հնարավորություն կունենանք քննարկել երկկողմ հարաբերությունները, առաջին հերթին առևտրատնտեսական կապերը և՛ Իրանի, և՛ Թուրքիայի հետ, քաղաքական երկխոսության շարունակման հեռանկարներն ու բոլոր եղանակները», - Իրանի պետական ​​հեռուստատեսությանը և ռադիոյին տված հարցազրույցում ասել է Պեսկովը:

В Кремле назвали темы переговоров Путина с президентами Ирана и Турции
Основными темами переговоров России, Ирана и Турции на высшем уровне станут вопросы двустороннего взаимодействия с этими государствами, сообщил пресс-секретарь президента Дмитрий Песков.
Как ранее сообщили в Кремле, у Владимира Путина во время визита в Тегеран состоятся переговоры с президентом Ирана Ибрахимом Раиси, Турции Тайипом Эрдоганом, также глава государства нанесет визит верховному правителю Ирана Али Хаменеи.
"Конечно, мы будем иметь возможность обсудить двусторонние отношения, в первую очередь торгово-экономические связи и с Ираном, и с Турцией, перспективы и все модальности продолжения политического диалога", — сказал Песков в интервью гостелерадио Ирана, фрагмент которого показал телеканал "Россия 24".