Պարտադիր ժամկետային զինծառայողի մահվան գործով ձերբակալվել է համածառայակիցը
ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության ութերորդ կայազորային քննչական բաժնում քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում իրականացված քննչական և վարութային գործողությունների արդյունքում պարզվել են պարտադիր ժամկետային զինծառայող Արսեն Արմենի Մանուկյանի մահվան դեպքի մի շարք հանգամանքներ, ձերբակալվել է վերջինիս համածառայակիցը, տեղեկացնում է ՀՀ քննչական կոմիտեն։
«Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ 2022թ. հուլիսի 14-ին՝ ժամը 10:25-ի սահմաններում,  ՀՀ ՊՆ N զորամասի պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Արսեն Արմենի Մանուկյանը, մարտական դիրքում դիտորդի պարտականություններն իրականացնելու ընթացքում, իրեն ամրակցված «ԱԿՄ» տեսակի ինքնաձիգից իրեն հասցրել է մահացու հրազենային վիրավորում:
Միջնորդություն է հարուցվել դատախազություն՝ զինծառայող Ա. Մանուկյանի համածառայակցի նկատմամբ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 522-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ և 3-րդ կետերով քրեական հետապնդում հարուցելու վերաբերյալ:

По делу о смерти солдата срочной службы задержан его сослуживец – СК Армении
В результате следственных действий, проведенных в рамках расследуемого в восьмом гарнизонном следственном отделе Главного военного следственного управления СК Армении уголовного дела, выяснился ряд обстоятельств смерти военнослужащего срочной службы Арсена Арменовича Манукяна, задержан его сослуживец, сообщает СК Армении.
«Ранее сообщалось, что 14-го июля 2022 года, около 10:25, военнослужащий срочной службы N-ской воинской части Минобороны Армении, рядовой Арсен Манукян во время боевого дежурства нанес себе смертельное огнестрельное ранение из закрепленного за ним автомата «АКМ».
В прокуратуру представлено ходатайство о возбуждении уголовного преследования в отношении сослуживца А.Манукяна по пунктам 2 и 3 части 2 статьи 522 Уголовного кодекса Армении.