«Ժողովուրդ». Իշխանությունները ՊՆ ղեկավար կազմին հասկացրել են, որ նախարարի մյուս տեղակալը կլինի Առաքել Մարտիկյանը
19/07/2022 09:20
«Երեկ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել էր ՀՀ պաշտպանության նախարարություն և ներկայացրել ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ էդուարդ Ասրյանին:
«Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած տեղեկությունների համաձայն՝ քաղաքական իշխանությունները ՊՆ ղեկավար կազմին հասկացրել են, որ նախարարի մյուս տեղակալը կլինի Առաքել Մարտիկյանը։ Իսկ ի՞նչ է սպասվում ԳՇ պետի տեղակալ Կամո Քոչունցին և Արմեն Գյոզալյանին։
Նրանց մասով դեռ հստակ որոշում չկա. բացառված չէ, որ Քոչունցը մնա որպես նախարարի տեղակալ, կամ, տարիքով պայմանավորված, նրան նոր պաշտոն տան, իսկ Գյոզալյանի մասով չի բացառվում, որ նրան առհասարակ հրաժեշտ տան։ Առաջիկայում նոր փոփոխությունների ականատես կլինենք Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչությունում»։

«Жоховурд»: Власти дали понять руководящему составу Минобороны, что другим заместителем министра будет Аракел Мартикян
19/07/2022 11:02
Вчера премьер-министр Никол Пашинян посетил министерство обороны и представил высшему командному составу ВС новоназначенного начальника Генштаба, первого заместителя министра обороны Эдварда Асряна, пишет газета «Жоховурд».
По сведениям издания, политическая власть дала понять руководящему составу Минобороны, что другим заместителем министра будет Аракел Мартикян.
«Что касается заместителей начальника ГШ ВС Камо Кочунца и Армена Гезаляна, то по их части пока не принято окончательного решения. Не исключено, что Кочунц останется заместителем министра или будет назначен на новую должность из-за возраста.
А по части Гезаляна не исключается, что с ним просто распрощаются. Вскоре мы станем очевидцами новых изменений в министерстве обороны Армении», - пишет газета.