Ընդդիմության հանրահավաքը հետաձգվում է. պատճառը առաջիկա օրերին սպասվող աննախադեպ շոգ եղանակն է
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը հայտնել է, որ, պայմանավորված եղանակային պայմաններով, նախատեսված հանրահավաքի օրը և ժամը փոխում են։
«Սիրելի հայրենակիցներ, մի շարք գործընկերներ և քաղաքացիներ առաջարկել են հետաձգել հինգշաբթի օրը՝ հուլիսի 21-ի հանրահավաքը՝ հաշվի առնելով առաջիկա օրերին սպասվող աննախադեպ շոգ եղանակը:
Մենք քննարկել ենք այդ առաջարկը և որոշել հանրահավաքը տեղափոխել հաջորդ ուրբաթ՝ հուլիսի 29-ին:
Միևնույն ժամանակ շարունակում ենք շարժման ընդլայմանն ուղղված կազմակերպական աշխատանքները և ուշադիր հետևում քաղաքական բոլոր զարգացումներին։ Եթե շտապ հավաքվելու անհրաժեշտություն լինի, անմիջապես կտեղեկացնենք։

Митинг оппозиции перенесен на 29 июля из-за беспрецедентной жары
Депутат парламента от фракции «Армения», представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян сообщил о том, что предусмотренный митинг Движения сопротивления переносится из-за погодных условий.
«Дорогие соотечественники, ряд партнеров и граждан предложили отложить запланированный в четверг, 21 июля, митинг, принимая во внимание предстоящую беспрецедентную жару.
Мы обсудили это предложение и решили перенести митинг на следующую пятницу – 29 июля.
В то же время мы продолжаем организационные работы по расширению движения и внимательно следим за всеми политическими развитиями. Если будет необходимость в срочном митинге, мы сразу сообщим об этом.