Երևանում վաղը կգրանցվի +41 աստիճան. բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակը կպահպանվի
Հուլիսի 19-20-ին հանրապետության տարածքը կշարունակի գտնվել Արաբական թերակղզու շրջաններից արևադարձային տաք օդային հոսանքների ազդեցության գոտում, ինչով պայմանավորված Արարատյան դաշտում, Արագածոտնի, Վայոց ձորի նախալեռնային գոտիներում և Երևանում ցերեկային ժամերին օդի ջերմաստիճանը կհասնի +39…+41 աստիճանի։
Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից հայտնում են, որ հանրապետության հովտային և նախալեռնային գոտիներում բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակը կպահպանվի: Ուլտրամանուշակագույն ճառագայթման ինտենսիվությունը սպասվում է նորմայից բարձր։ Խորհուրդ է տրվում ժամը 11։00-ից մինչև 17։00-ն ընկած ժամանակահատվածում խուսափել արևի ուղիղ ճառագայթներից։
Հայաստանի տարածքում հուլիսի 19-ի ցերեկը, 20-24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 13-16մ/վրկ արագությամբ:
Երևանում հուլիսի 19-23-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Այսօր Երևանում +40 աստիճան է, վաղը կգրանցվի +41 աստիճան, այնուհետև կամաց-կամաց կնվազի ջերմաստիճանը:

Завтра в Ереване температура воздуха достигнет +41 градуса
Территория республики продолжает находиться под влиянием тропических воздушных потоков из районов Аравийского полуострова, в связи с чем днем 19-20 июля в Араратской долине, в предгорьях Арагацотна, Вайоц Дзора и в Ереване температура воздуха достигнет +39...+41 градуса, сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга.
В долинах и предгорьях республики также ожидается высокий риск возникновения пожара. Интенсивность ультрафиолетового излучения ожидается выше нормы. Рекомендуется избегать прямых солнечных лучей с 11:00 до 17:00 часов.
На территории Армении днем 19-го, 20-24 июля ожидается погода без осадков. В вечерние часы ожидается усиление ветра с порывами до 13-16 м/с.
В Ереване 19-23 июля ожидается погода без осадков. Сегодня в Ереване температура воздуха достигнет +40 градусов, а завтра – +41, затем постепенно понизится на 4-5 градусов.