«Հրապարակ». Հայաստանի իշխանությունները ցանկանում են հնարավորինս արագացնել գործընթացը և պայմանագիրը ստորագրել օգոստոսի վերջերին
19/07/2022 09:18
«Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերի հանձնաժողովների հանդիպումը տեղի կունենա օգոստոսին։ ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից երեկ հայտնել են, որ կկայանա Մոսկվայում: Հանդիպման հստակ օրվա վերաբերյալ դեռ վերջնական պայմանավորվածություն չկա: 2022թ․ մայիսի 24-ին Հայաստանի և Ադրբեջանի միջպետական սահմանին տեղի է ունեցել ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի առաջին հանդիպումը` Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովների համատեղ աշխատանքի ձևաչափով։
Տեղեկություններ կան, որ ՀՀ իշխանությունները ցանկանում են հնարավորինս արագացնել գործընթացը և պայմանագիրը ստորագրել օգոստոսի վերջերին, երբ քաղաքական կյանքը լիակատար հանգստի մեջ կլինի, և Փաշինյանն առանց դժվարությունների և դիմադրության այն կսղղացնի»։

«Грапарак»: Власти Армении хотят насколько возможно ускорить процесс и подписать соглашение в конце августа
19/07/2022 10:12
Встреча комиссий по вопросам делимитации и пограничной безопасности между Арменией и Азербайджаном состоится в августе. Вчера в офисе вице-премьера Армении Мгера Григоряна сообщили, что встреча  состоится в Москве. Окончательной договоренности о точной дате встречи пока нет, пишет газета «Грапарак».
«24 мая  2022 года на межгосударственной границе между Арменией и Азербайджаном состоялась первая встреча вице-премьера Армении Мгера Григоряна и вице-премьера Азербайджана Шахина Мустафаева в формате совместной работы комиссий по вопросам делимитации и безопасности армяно-азербайджанской границы.
Есть сведения, что власти Армении хотят насколько возможно ускорить процесс и подписать соглашение в конце августа, когда политическая жизнь будет спокойной и Пашинян без затруднений и особого сопротивления сумеет протолкнуть его», - пишет газета.