Արա Բաբլոյանը նշանակվել է Արցախի պետնախարարի խորհրդական
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանի հրամանով՝ մանկական վիրաբույժ-ուրոլոգ, բժշկական գիտությունների դոկտոր և պետական գործիչ Արա Բաբլոյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության պետական նախարարի հասարակական հիմունքներով խորհրդական՝ առողջապահության գծով:
Այս մասին Արտակ Բեգլարյանը հայտնել է Տելեգրամի իր էջում:
«Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ այսօր ստորագրածս հրամանով մանկական վիրաբույժ-ուրոլոգ, բժշկական գիտությունների դոկտոր և պետական գործիչ Արա Բաբլոյանին նշանակել եմ Արցախի Հանրապետության պետական նախարարի հասարակական հիմունքներով խորհրդական՝ առողջապահության գծով:
Վստահ եմ, որ սա լրացուցիչ մեխանիզմ կդառնա պարոն Բաբլոյանի ներուժն ու մեծ փորձառությունն ի սպաս դնելու Արցախի առողջապահական համակարգի արդյունավետության շարունակական բարելավման գործին, առավել ևս, որ արդեն մտնում ենք ոլորտի ռազմավարության նախագծի վերջնականացման ու իրագործման փուլ:
Ինձ համար մեծ պատիվ է ունենալ մարդկային, մասնագիտական ու պետական նման որակներ խտացնող անձի անվերապահ աջակցությունը և շնորհակալ եմ պարոն Բաբլոյանին՝ իմ խնդրանք-առաջարկը սիրով ու անմիջապես ընդունելու համար:

Ара Баблоян назначен советником госминистра Арцаха
Распоряжением государственного министра Республики Арцах Артака Бегларяна, детский хирург-уролог, доктор медицинских наук, государственный деятель Ара Баблоян назначен советником государственного министра Республики Арцах по линии здравоохранения, на общественных началах.
Об этом Артак Бегларян сообщил в своем Telegram-канале.
«Рад сообщить, что подписанным сегодня распоряжением назначил детского хирурга-уролога, доктора медицинских наук и государственного деятеля Ара Баблояна советником по линии здравоохранения, на общественных началах, государственного министра Республики Арцах
Уверен, что это станет дополнительным механизмом для привлечения потенциала и большого опыта господина Баблояна к делу постоянного повышения эффективности системы здравоохранения Арцаха, тем более, что мы уже входим в этап заключительного планирования и реализации стратегии данной сферы.
Для меня большая честь иметь безоговорочную поддержку такой человеческой, профессиональной и государственной личности, и я благодарен господину Баблояну за то, что он с радостью и сразу же принял мою просьбу-предложение.