Նարեկ Մանթաշյանի խափանման միջոցը փոխվեց
«Այլընտրանք» ՀԿ ղեկավար, «Հայաստան» դաշինքի անդամ Նարեկ Մանթաշյանը 20 միլիոն ՀՀ դրամ գրավով ազատ կարձակվի: Տեղեկությունը հայտնել է փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևը:
Նշենք, որ Նարեկ Մանթաշյանին մեղադրանք է առաջադրվել 2020 թ․ նոյեմբերի 9-ի լույս 10-ի գիշերը Կառավարության շենքում տեղի ունեցած անկարգությունների գործով։
Հասարակական-քաղաքական գործիչը բազմիցս հայտարարել է, որ իր նկատմամբ քաղաքական հետապնդում է իրականացվում։
Հիշեցնենք նաև, որ «Հայաստան» դաշինքի անդամ Նարեկ Մանթաշյանն ունի առողջական լուրջ խնդիրներ, որոնք, ինչպես ավելի վաղ հայտնել է նրա փաստաբանը, անհամատեղելի են կալանքի հետ։

Нарек Манташян будет освобожден под залог
Сопредседатель общественной организации «Альтернатива», член блока «Армения» Нарек Манташян будет освобожден под залог в размере 20 млн. драмов. Об этом сообщил его адвокат Александр Кочубаев.
Отметим, что Нареку Манташяну предъявлено обвинение по делу о произошедших в ночь с 9-го на 10-е ноября 2020 года массовых беспорядках в здании правительства Армении.
Общественно-политический деятель неоднократно заявлял о том, что в его отношении осуществляется политическое преследование.
Напомним, что у члена блока «Армения» Нарек Манташяна есть серьезные проблемы со здоровьем, которые как ранее заявил его адвокат, несовместимы с содержанием под стражей.