Առաջնագծի անվտանգության ապահովման հետ կապված բոլոր խնդիրները կլուծվեն. Սուրեն Պապիկյան
Հուլիսի 20-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, ԶՈւ ԳՇ պետի ուղեկցությամբ, այցելել է երկրորդ բանակային զորամիավորում:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շրջել է զորամիավորման ենթակա զորամասերում, ծանոթացել թիկունքային ապահովման աշխատանքներին, զորքերի մարտական պատրաստության ընթացքին: Սուրեն Պապիկյանը զորամիավորման հրամանատարական կազմի հետ քննարկել է անձնակազմի մարտունակության ամրապնդման, ենթակառուցվածքների արդիականացման և զորամասերի շենքային պայմանների բարելավման հետ կապված մի շարք հարցեր:
Այնուհետև պաշտպանության նախարարն այցելել է արևելյան սահմանագոտի, շրջել մարտական դիրքերում, հետևել առաջնագծի կահավորման աշխատանքներին:
Զորամասի հրամանատարը զեկուցել է առաջնագծում կատարված շինարարական և ամրաշինական աշխատանքների, անձնակազմի անվտանգությանն ուղղված միջոցառումների մասին: Պաշտպանության նախարարը վստահեցրել է, որ առաջնագծի անվտանգության ապահովման հետ կապված բոլոր խնդիրները պատշաճ կերպով կուսումնասիրվեն և կլուծվեն:
Նախարարը զորամիավորման սպայակազմի և մարտական հերթապահությունում ընդգրկված զինծառայողների հետ քննարկումների ընթացքում անդրադարձել է նաև զինված ուժերում մեկնարկած բարեփոխումներին, զինծառայողների սոցիալական ապահովությանն առնչվող ծրագրերին, հավաստիացնելով, որ այդ խնդիրները մշտապես գտնվում են երկրի ռազմաքաղաքական ղեկավարության ուշադրության ներքո:

Все проблемы с обеспечением безопасности на передовой вопросы будут решены – Сурен Папикян
Министр обороны Армении Сурен Папикян в сопровождении начальника Генштаба ВС 20 июля посетил второй армянский корпус, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Глава оборонного ведомства обошел подчиненные воинскому объединению воинские части, ознакомился с работами тылового обеспечения, ходом боевой подготовки войск. Сурен Папикян обсудил с командным составом воинского объединения ряд вопросов, связанных с усилением боеспособности личного состава, модернизацией инфраструктуры и улучшением условий жилищных условий воинских частей.
Затем министр обороны посетил восточную приграничную зону, осмотрел боевые позиции, проследил за работами по обустройству передовой.
Командир воинской части доложил о проведенных на передовой линии строительных и фортификационных работах, мероприятиях, направленных на безопасность личного состава. Министр обороны заверил, что все связанные с обеспечением безопасности на передовой проблемы будут надлежащим образом изучены и решены.
В ходе обсуждений с несущими боевое дежурство офицерами и военнослужащими министр коснулся также начавшихся в Вооруженных силах реформ, программ социального обеспечения военнослужащих, заверив, что эти вопросы постоянно находятся в центре внимания военно-политического руководства страны.