Ամբողջ աշխարհում դեսպանությունները պարբերաբար հավաքագրում են համայնքի հետ կապի կամավորների. ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատան պարզաբանումը
20/07/2022 15:25
Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների դեսպանությունը պարզաբանում է տարածել՝ անդրադառնալով դեսպանատան կայքում տեղ գտած «Հաղորդագրություն ԱՄՆ քաղաքացիների համար» վերտառությամբ հրապարակմանը:
Դեսպանությունից պարզաբանում են՝ ամբողջ աշխարհում ԱՄՆ դեսպանությունները պարբերաբար հավաքագրում են համայնքի հետ կապի կամավորների, որոնք օգնում են տեղեկությունների փոխանցման և այլ երկրում բնակվող կամ ճանապարհորդող ԱՄՆ քաղաքացիներին անհրաժեշտ աջակցություն ցուցաբերելու հարցում։
«Սա հյուպատոսական ծառայությունների առօրյա աշխատանքի մաս է»,- ասված է դեսպանության պարզաբանման մեջ:
Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը, հիշեցնենք, հայտարարություն էր տարածել, որում նշվում էր, որ կամավորների են հավաքագրում արտակարգ իրավիճակներում ԱՄՆ քաղաքացիներին հայտնաբերելու, էվակուացնելու ու վնասվածքների մասին հաղորդումներ տալու համար։

Посольства США по всему миру проводят набор волонтеров по связям с общинами – разъяснение посольства США
Посольство США в Армении распространило разъяснение в связи с опубликованным на сайте посольства материалом под названием «Сообщение для граждан США».
Как отмечается в разъяснении, посольства США по всему миру периодически объявляют набор волонтеров по связям с общинами, которые помогают передавать информацию и оказывать необходимую помощь гражданам США, проживающим или путешествующим в другой стране.
«Это часть повседневной работы консульской службы», - говорится в разъяснении посольства.
Напомним, посольство США в Армении распространило заявление, в котором отмечается, что объявлен набор волонтеров для установления контактов, эвакуации граждан США в чрезвычайных ситуациях и предоставления информации о полученных ими травмах.