«ՀայՓոստ»-ի տնօրեն Հայկ Կարապետյանն աշխատանքից ազատման դիմում է ներկայացրել
«ՀայՓոստ»-ի տնօրեն Հայկ Կարապետյանը հայտնել է, որ հուլիսի 25-ից ավարտում է իր համագործակցությունը «ՀայՓոստ»-ի հետ, Կարապետյանն այս մասին հայտնել է «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում:
««ՀայՓոստ»-ի թվային տրանսֆորմացիան իրականացնելու համար երկու տարի առաջ նշանակվեցի «ՀայՓոստ»-ի տնօրեն, և թիմիս հետ միասին իրականացրինք հսկայական փոփոխություններ՝ ինչպես թվային տրանսֆորմացիայի, այնպես էլ կադրային, ֆինանսական, սակագնային, կոմերցիոն, սպասարկման, փոստփոխանակման արդիականացման և միջազգային ուղղություններով: 2020 թվականին ստեղծեցինք հնգամյա զարգացման ռազմավարություն, որը հավանություն ստացավ «ՀայՓոստ»-ի դիտորդ խորհրդի և ՀՀ կառավարության կողմից: Արդյունքում, կառուցեցինք «ՀայՓոստ»-ի էկոհամակարգը, ստեղծեցինք դուստր ձեռնարկություններ և գործարկեցինք բազմաթիվ պրոդուկտներ, ծառայություններ. iNovation, HayPost Retail, ՀայՓոստ Մեդ, Բեր-Բեր, Արմոտեկա և այլն: Կարծում եմ՝ իրավահավաստի փոստի գործարկմամբ, տրանսֆորմացիայի այս փուլը հաջողությամբ ավարտեցինք, ուստի, այսօրվանից իմ և «ՀայՓոստ»-ի համագործակցությունը կավարտվի», - նշել է Հայկ Կարապետյանը:
Նա շնորհակալություն է հայտնել մեծ վստահության և հնարավորության համար, որ ընձեռվել է իրեն, ինչպես նաև շնորհակալություն է հայտնել աշխատանքային թիմին 24/7 ռեժիմով վերջին 2 տարին աշխատելու համար:

Айк Карапетян подал заявление об отставке с поста гендиректора компании HayPost
Директор компании «HayPost» Айк Карапетян сообщил о том, что с 25 июля этого года завершил сотрудничество с компанией.
Он отметил, что два года назад был назначен генеральным директором компании HayPost с целью осуществления цифровой трансформации HayPost и проделал со своей командой огромную работу.
«В рамках пятилетней стратегии развития HayPost 2020 года была построена экосистема HayPost, были созданы дочерние компании, запущено множество новых продуктов и услуг: iNovation, HayPost Retail, HayPost Med, Ber-Ber, Armoteca и др. Считаю, что этот этап трансформации успешно завершается запуском юридически заверенной почты. Посему с сегодняшнего дня мое сотрудничество с HayPost заканчивается», - отметил Айк Карапетян на своей странице в Facebook.
Он поблагодарил руководство за большое доверие и предоставленную возможность, а также свою команду за самоотверженную работу в режиме 24/7 в течение последних двух лет.