Վահագն Վերմիշյանը կոչ է արել մեկ րոպե լռությամբ հարգել Արմեն Գրիգորյանի հիշատակը. նրան 10 ժամով հեռացրել են նիստերի դահլիճից
25/07/2022 14:28
Փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևը մանրամասներ է հաղորդել դատարանի նիստերի դահլիճում ՀՀ քաղաքաշինության պետական կոմիտեի նախկին նախագահ Վահագն Վերմիշյանի ինքնազգացողության վատթարացման վերաբերյալ:
«Քիչ առաջ դատական նիստերի դահլիճում Վահագն Վերմիշյանի ինքնազգացողությունը վատացավ և դատական նիստը ընդմիջվեց:
Խնդիրը կապված էր գլխուղեղի արյան շրջնառության հետ, որը պարոն Վերմիշյանը ձեռք է բերել հենց կալանքի կրման ժամանակ: Նիստի վերսկսումից հետո պարոն Վերմիշյանը կոչ արեց մեկ րոպե լռությամբ հարգել Արմեն Գրիգորյանի հիշատակը, որը դատավորի կողմից ընկալվեց որպես անհարգալից վերաբերմունք, և Վ. Վերմիշյանը հեռացվեց դահլիճից 10 ժամով:
Հ.Գ. Վահագն Վերմիշյանը նստած էր Արմեն Գրիգորյանի աթոռի վրա, դատավորը կրկին Մնացականն էր Մարտիրոսյան: Առողջություն Վահագն Վերմիշյանին....», -  Facebook-ում գրել է Կոչուբաևը։

Ваагн Вермишян призвал почтить минутой молчания память Армена Григоряна, но был удален из зала суда на 10 часов
25/07/2022 15:57
Адвокат Александр Кочубаев сообщил о том, что сегодня в зале суда ухудшилось самочувствие бывшего председателя Комитета по градостроительству Армении Ваагна Вермишяна.
«Немногим ранее в зале суда ухудшилось самочувствие Ваагна Вермишяна и судебное заседание было прервано.
Проблема была связана с кровообращением головного мозга, которую г-н Вермишян приобрел именно во время содержания под арестом. После возобновления заседания г-н Вермишян призвал почтить минутой молчания память Армена Григоряна, что было воспринято судьей как неуважение к суду. Вермишян был удален из зала суда на 10 часов.
P.S. Ваагн Вермишян сидел на том же месте, что и Армен Григорян, председательствовал опять судья Мнацакан Мартиросян. Здоровья Ваагну Вермишяну…», - написал на своей странице в Facebook Александр Кочубаев.