Դատարանի նիստերի դահլիճում ինքնազգացողությունը վատացած Վահագն Վերմիշյանին տեղափոխում են հիվանդանոց․ փաստաբան
25/07/2022 18:28
«Դատական նիստից հետո Վահագն Վերմիշյանի ինքնազգացողությունը կտրուկ վատացել է, շտապ օգնության բրիգադը Վահագն Վերմիշյանին տեղափոխում է Էրեբունի ԲԿ»,- սոցցանցի իր էջում քիչ առաջ գրել է փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևը:
Հիշեցնենք՝ այսօր դատարանի նիստերի դահլիճում ՀՀ քաղաքաշինության պետական կոմիտեի նախկին նախագահ Վահագն Վերմիշյանի ինքնազգացողությունը վատացել էր, նիստն ընդմիջվել էր։
Խնդիրը, ինչպես հայտնել էր փաստաբան Կոչուբաևը, կապված է գլխուղեղի արյան շրջնառության հետ, որը Վերմիշյանը ձեռք է բերել հենց կալանքի կրման ժամանակ:
«Նիստի վերսկսումից հետո պարոն Վերմիշյանը կոչ արեց մեկ րոպե լռությամբ հարգել Արմեն Գրիգորյանի հիշատակը, որը դատավորի կողմից ընկալվեց որպես անհարգալից վերաբերմունք, և Վահագն Վերմիշյանը հեռացվեց դահլիճից՝ 10 ժամով:
Հ.Գ. Վահագն Վերմիշյանը նստած էր Արմեն Գրիգորյանի աթոռի վրա, դատավորը կրկին Մնացականն էր Մարտիրոսյան: Առողջություն Վահագն Վերմիշյանին....»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել էր փաստաբանը։

Из-за резкого ухудшения самочувствия Ваагн Вермишян доставлен из зала суда в медицинский центр «Эребуни» – адвокат
25/07/2022 19:12
Сегодня после судебного заседания самочувствие Ваагна Вермишяна резко ухудшилось и бригада скорой помощи доставила Ваагна Вермишяна в медицинский центр «Эребуни», сообщил немногим ранее на своей странице в Facebook адвокат Александр Кочубаев.
Напомним, сегодня в зале суда ухудшилось самочувствие бывшего председателя Комитета по градостроительству Армении Ваагна Вермишяна, в результате чего судебное заседание было прервано.
Как сообщил адвокат Александр Кочубаев, проблема была связана с кровообращением головного мозга, которую Ваагн Вермишян приобрел именно во время содержания под арестом.
«После возобновления заседания г-н Вермишян призвал почтить минутой молчания память Армена Григоряна, что было воспринято судьей как неуважение к суду. Вермишян был удален из зала суда на 10 часов.
P.S. Ваагн Вермишян сидел на том же месте, что и Армен Григорян, председательствовал опять судья Мнацакан Мартиросян. Здоровья Ваагну Вермишяну…», - написал на своей странице в Facebook Александр Кочубаев.