Ֆինանսների նախարարն ու ԱՄՆ դեսպանը մտքեր են փոխանակել բարենպաստ ներդրումային միջավայր ստեղծելու և հայ-ամերիկյան համագործակցության զարգացման հեռանկարի շուրջ
26/07/2022 15:52
ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն այսօր՝ հուլիսի 26-ին, ընդունել է Հայաստանում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ եւ լիազոր դեսպան տիկին Լին Թրեյսիի գլխավորած պատվիրակությանը։
Նախարար Խաչատրյանը շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՆ կառավարությանը Հայաստանում նախաձեռնված բարեփոխումների իրականացման գործում ցուցաբերած աջակցության համար: Այնուհետեւ նախարարը հյուրերին է ներկայացրել Կառավարության 5-ամյա ծրագրի առաջնահերթությունները և Ֆինանսների նախարարության վարած ֆիսկալ քաղաքականության օրակարգը:
ԱՄՆ դեսպան Լինն Թրեյսին նախարարին հայտնել է ամերիկյան կողմի պատրաստակամությունը շարունակելու ցուցաբերել աջակցություն ինչպես կարճաժամկետ ծրագրերի, այնպես էլ երկարաժամկետ ռազմավարական բարեփոխումների իրականացման ուղղությամբ:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանում բարենպաստ ներդրումային միջավայր ստեղծելու հնարավորությունների և հայ-ամերիկյան համագործակցության զարգացման հեռանկարի շուրջ:

Министр финансов и посол США обменялись мнениями о перспективах развития армяно-американского сотрудничества
26/07/2022 16:20
Министр финансов Армении Тигран Хачатрян 26 июля принял делегацию во главе с Чрезвычайным и Полномочным послом США в Армении госпожой Линн Трейси.
Министр Хачатрян поблагодарил правительство США за содействие в реализации иницированных в Армении реформ. Затем министр представил гостям приоритеты пятилетнего плана правительства и повестку проводимой министерством финансов фискальной политики.
Посол США Линн Трейси выразила министру готовность американской стороны продолжать оказывать содействие как реализации краткосрочных программ, так и долгосрочных стратегических реформ.
В ходе встречи собеседники обменялись мнениями о возможностях создания в Армении благоприятной инвестиционной среды и перспективах развития армяно-американского сотрудничества.