Ադրբեջանը հրադադարի ռեժիմը խախտել է երկու օր շարունակ․ ԱՀ ՊՆ
Հուլիսի 27-ին և 28-ին Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները խախտել են հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ բացելով, համապատասխանաբար, Տոնաշենի և Կարմիր շուկայի, Թաղավարդի հատվածում տեղակայված Արցախի ՊԲ մարտական դիրքերի ուղղությամբ։ Հայկական կողմից տուժածներ չկան։ Միջադեպի վերաբերյալ տեղեկացվել է ԱՀ-ում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող ռուսական զորախմբի ղեկավարությունը։
Տեղեկությունը հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
Ավելի վաղ Ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնից հաղորդել են, որ ժամը 11:45-ի սահմաններում, ադրբեջանցիները մոտ 20 րոպե տևողությամբ` հրաձգային տարբեր զինատեսակներից ինտենսիվ կրակ են վարել Թաղավարդ և Կարմիր շուկա համայնքների ուղղությամբ։

Подразделения ВС Азербайджана два дня подряд нарушали режим прекращения огня – Минобороны Арцаха
Подразделения ВС Азербайджана 27 и 28 июля нарушили режим прекращения огня, открыв огонь из стрелкового оружия различного калибра в направлении боевых позиций Армии обороны Арцаха, дислоцированных соответственно на участках Тонашена, Тагаварда и Кармир Шука, Тагаварда, говорится в заявлении министерства обороны Республики Арцах.
«С армянской стороны пострадавших нет.
Об инциденте проинформировано командование российского контингента, осуществляющего  миротворческую миссию в Республике Арцах», - говорится в заявлении.
Ранее сообщалось, что около 11:45 азербайджанцы в течение примерно 20 минут вели интенсивный огонь из различного огнестрельного оружия в направлении общин Тагавард и Кармир Шука.