Աշոտ Սարգսյանն ազատվել է Ինֆեկցիոն հիվանդությունների ազգային կենտրոնի տնօրենի տեղակալի պաշտոնից
Երևանի ավագանու «Իմ Քայլ»-ը խմբակցության անդամ Աշոտ Սարգսյանն ազատվել է Ինֆեկցիոն հիվանդությունների ազգային կենտրոնի տնօրենի տեղակալի պաշտոնից:
«Սեփական դիմումիս համաձայն՝ ազատվել եմ Ինֆեկցիոն հիվանդությունների ազգային կենտրոնի տնօրենի տեղակալի պաշտոնից։
2020-2021-ը շատ դժվար տարիներ էին ոլորտի համար՝ քովիդ, պատերազմ, որը շատ բարդ ճանապարհ էր բուժաշխատողների համար:
Շնորհակալ եմ բոլորից, որ միասին կարողացանք հաղթահարել այդ ճանապարհը:
2006 թվականից աշխատում եմ առողջապահական համակարգում, իսկ 2018 թվականից սկսած մասնակցել ու ականատես եմ եղել բազմաթիվ բարեփոխումների: 15 տարի աշխատել եմ համակարգում և ուզում եմ արձանագրել, որ Հայաստանը Արսեն Թորոսյանի պես Առողջապահության նախարար չի ունեցել, երկու տարում արվեց ավելի շատ բարեփոխում, քան վերջին 20 տարում, ինչի համար շնորհակալ եմ:
Այս ընթացքում փորձել եմ հնարավորինս օգտակար լինել մարդկանց և լուծել առկա բաց խնդիրները։ Շնորհակալ եմ բոլորին՝ վստահության և արդյունավետ համագործակցության համար», - Facebook-ում գրել է Սարգսյանը:

Ашот Саркисян уволился с поста замдиректора Национального центра инфекционных заболеваний
Член фракции «Мой шаг» Совета старейшин Еревана Ашот Саркисян уволился с поста заместителя директора Национального центра инфекционных заболеваний.
«Уволился с поста заместителя директора Национального центра инфекционных заболеваний по собственному желанию.
2020-2021гг. были очень сложными для сферы – коронавирус, война. Это был очень сложный путь для медработников.
Благодарю всех, что смогли вместе преодолеть этот путь.
С 2006 года я работаю в системе здравоохранения, а с 2018 года участвовал и был очевидцем многочисленных реформ. Я проработал в системе 15 лет, и хочу констатировать, что у Армении не было такого министра как Арсен Торосян – за два года проведено больше реформ, чем за последние 20 лет.
За это время я пытался быть максимально полезным людям и решать нерешенные проблемы. Благодарю всем за доверие и эффективное сотрудничество», - написал на своей странице в Facebook Саркисян.