Եղբայրս ստիպված է հեռանում Կենտրոնական բանկից, քանի որ Նիկոլ Փաշինյանի դրդմամբ նրանից դա պահանջել են. Ավետիք Չալաբյան
29/07/2022 15:18
Իշխանությունը փորձելու է ինձ կրկին վերադարձնել անազատության, սա է նրանց նպատակը, լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է հասարակական-քաղաքական գործիչ Ավետիք Չալաբյանը:
Չալաբյանը, հիշեցնենք, երկու օր առաջ էր ազատ արձակվել «Արմավիր» ՔԿՀ-ից:
Չալաբյանը հայտարարել է, որ իրեն ազատությունից զրկելը քաղաքական հետապնդում է Նիկոլ Փաշինյանի կողմից:
Նրա խոսքով՝ իր ընտանիքի անդամների նկատմամբ նույնպես քաղաքական հետապնդում է իրականացվում.
«Երեկ եղբայրս հայտարարեց, որ հեռանում է Կենտրոնական բանկից, բայց նա ստիպված է հեռանում, քանի որ Նիկոլ Փաշինյանի դրդմամբ նրանից դա պահանջել են», - ասել է ընդդիմադիր գործիչը:

Мой брат вынужден уйти из ЦБ, потому что по приказу Никола Пашиняна от него потребовали сделать это – Аветик Чалабян
29/07/2022 16:27
Власти попытаются снова заключить меня под стражу, это их цель, заявил сегодня в беседе с журналистами общественно-политический деятель Аветик Чалабян.
Аветик Чалабян напомнил, что два дня назад был освобожден из УИУ «Армавир».
Он заявил, что лишение его свободы это конкретное преследование со стороны Никола Пашиняна.
«Судебный процесс против меня – это политическое преследование, и оно распространяется также на некоторых членов моей семьи», - отметил он.
«Вчера мой брат заявил о том, что уходит из Центрального банка. Но он вынужден уйти, потому что по приказу Никола Пашиняна от него потребовали сделать это», - сказал оппозиционный деятель.