«Գյումրիի պապիկների» գործով կալանավորված Գեղամ Մանուկյանի որդին և Գոռ Սարգսյանը կշարունակեն մնալ կալանքի տակ. մյուս երեքն ազատ կարձակվեն
30/07/2022 11:34
«Գյումրիի պապիկների» գործով կալանավորված հինգ մեղադրյալներից երեքը՝ դաշնակցականներ Արսեն Մարտոյանը, Գևորգ Մուրադյանը, Գոռ Մաթևոսյանը, ազատ կարձակվեն կալանքից, այդ մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում հայտնել է փաստաբան Աբգար Պողոսյանը:
ԱԺ պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանի որդին՝ Տարոն Մանուկյանը, և Գոռ Սարգսյանը կշարունակեն մնալ կալանքի տակ:
Հիշեցնենք` 2022 թ. մայիսի 8-ին «Դիմադրություն» շարժման կազմակերպած ավտոերթի ընթացքում Գյումրի քաղաքի Երևանյան խճուղում կանգնած քաղաքացիների և ավտոերթի մասնակիցների միջև տեղի էր ունեցել վիճաբանություն: Դեպքի առնչությամբ հարուցվել էր քրեական գործ, որի շրջանակում կալանավորվել էին Տարոն Մանուկյանը, Արսեն Մարտոյանը, Գոռ Մաթևոսյանը, Գոռ Սարգսյանը, Գևորգ Մուրադյանը:

Трое арестованных по делу об инциденте в Гюмри освобождены: Тарон Манукяна и Гор Саркисян останутся под стражей
30/07/2022 12:52
Трое из пяти арестованных по делу о «пожилых гюмрийцах» – представители АРФД Арсен Мартиросян, Геворк Мурадян, Гор Матевосян будут освобождены, сообщил на своей странице в Facebook адвокат Абгар Погосян.
Сын депутата парламента Гегама Манукяна – Тарон Манукян и Гор Саркисян останутся под арестом.
Напомним, 8 мая в ходе организованного Движением сопротивления автопробега в Гюмри между участниками автопробега и стоящими на остановке общественного транспорта на Ереванском шоссе гражданами произошел спор. По факту было возбуждено уголовное дело, в рамках которого арестованы Тарон Манукян, Арсен Мартиросян, Гор Матевосян, Гор Саркисян, Геворк Мурадян.