Հանրապետության հովտային և նախալեռնային գոտիներում բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակը կպահպանվի
Հանրապետության հովտային և նախալեռնային գոտիներում բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակը կպահպանվի, հայտնում են ԱԻՆ-ից:
Հանրապետության տարածքում հուլիսի 30-31-ը, օգոստոսի 1-4-ը կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ:
Քամին՝ հարավարևմտյան 2-5 մ/վ:
Արմավիրում, Արագածոտնի և Կոտայքի նախալեռներում երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում 15-20 մ/վ։
Երևան քաղաքում հուլիսի 30-ին երեկոյան ժամերին, 31-ին գիշերը և երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։
Oգոստոսի 1-4-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ:

В долинах и предгорьях Армении сохраняется высокий риск пожароопасности
В долинах и предгорьях республики ожидается высокий риск возникновения пожара, сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга Армении.
В областях республики 30-31 июля, 1-4 августа после полудня в отдельных регионах ожидается кратковременный дождь с грозой.
Ветер юго-западный с порывами до 2-5 м/с. В Армавире, в предгорьях Арагацотна и Котайка в вечерние часы ожидается усиление ветра с порывами до 15-20 м/с.
В столице Армении 30 июля в вечерние часы, 31 июля ночью и в вечерние часы в отдельных местах возможен кратковременный дождь с грозой.
1-4 августа прогнозируется погода без осадков. В вечерние часы ожидается усиление ветра с порывами до 15-20 м/с.