Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Շվեյցարիայի նախագահին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Շվեյցարիայի Համադաշնության նախագահ Իգնացիո Կասիսին երկրի Ազգային տոնի առթիվ:
Նախագահ Խաչատուրյանի ուղերձում մասնավորապես ասվում է. «Ուրախությամբ կարող ենք արձանագրել, որ փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա հիմնված միջպետական կապերը տարեցտարի ավելի են ամրապնդվում և խորանում։ Այս տարի նշում ենք Հայաստանի Հանրապետության և Շվեյցարիայի Համադաշնության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը, որը համատեղ անցած ճանապարհի գնահատման և փոխգործակցության չիրացված ներուժի բացահայտման կարևոր շրջափուլ է։
Համոզված եմ, որ միասնական ջանքերով նոր լիցք կհաղորդենք երկկողմ բազմոլորտ և փոխշահավետ գործակցությանը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»։

Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание президенту Швейцарии
Президент Армении Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание президенту Швейцарской Конфедерации Игнацио Касису по случаю национального праздника страны, сообщает пресс-служба президента республики.
«Можем с радостью констатировать, что основанные на взаимном уважении и доверии межгосударственные связи год от года всё более укрепляются и углубляются. В этом году мы отмечает 30-летие установления дипломатических отношений между Республикой Армения и Швейцарской Конфедерацией, что является важной вехой оценки пройденного пути и выявления нереализованного потенциала взаимодействия.
Уверен, что совместными усилиями мы придадим новый импульс многоплановому и взаимовыгодному двустороннему взаимодействию во благо наших народов», - говорится в послании президента Хачатуряна.