«Հայրենիք» կուսակցության ներկայացուցիչ Վահե Դոխոյանը մեկնել է եռամսյա հավաքների
Վանաձորի ավագանու անդամ, «Հայրենիք» կուսակցության ներկայացուցիչ Վահե Դոխոյանը գնում է ծառայելու ՀՀ Զինված ուժերի կազմում՝ եռամսյա հավաքներին մասնակցելու շրջանակներում:
«Իշխանության տարբեր ներկայացուցիչների հայտարարությունները ընդդիմադիր ակտիվ գործունեությամբ աչքի ընկնող և հայրենիքի ճակատագրով մտահոգ քաղաքացիներին սահման ուղարկելու մասին, ինչպես նաև ներկայում վարժական հավաքներում ընդգրկված անձանց մեջ ընդդիմադիր ուժերի ներկայացուցիչների չափազանց մեծ քանակը վկայում են  բանակ ուղարկելով ընդդիմադիր քաղաքացիներին «պատժելու» և այլակարծությունը ճնշելու իշխանավորների ցանկության մասին: Սա է այսօրվա իշխանության վերաբերմունքը ՀՀ զինված ուժերին, հայոց բանակին և հայ զինվորին, և հենց այստեղ է գլխավոր տարբերությունը մեր և իրենց միջև…
Սիրելի՛ ընկերներ, ես և իմ բազմաթիվ ընկերները ՀՀ զինված ուժերում ծառայելը մեր պարտքն ենք համարել դեռ տարիներ առաջ պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչվելիս, 2020թ. «Հայրենիք» զորախմբի կազմում 44-оրյա պատերազմին մասնակցելու համար կամավորագրվելիս և մեր պարտքն ենք համարում հիմա՝ եռամսյա վարժական հավաքների մեկնելիս:
ՀՀ օրենսդրության և զինվորական կանոնագրքին համապատասխան՝ ծառայությունս իրականացնելու արդյունքում վերադառնալու եմ քաղաքացիական կյանք ավելի ուժեղ և հաստատակամ, մեր երազած Հայաստանի համար ապրելու և աշխատելու անկոտրուն վճռականությամբ:
Բարի և խաղաղ ծառայություն սահմանին կանգնած բոլոր զինծառայողներին», - Facebook-ի իր էջում գրել է Դոխոյանը։

Представитель партии «Родина» Ваге Дохоян отправился на трехмесячные учебные сборы
Член Совета старейшин Ванадзора, представитель партии «Родина» Ваге Дохоян отправился на службу в Вооруженных силах Армении в рамках трехмесячных учебных сборов.
«Заявления различных представителей власти об отправке на границу отличившихся активной политической деятельностью и обеспокоенных судьбой Родины граждан, а также чрезвычайно большое количество представителей оппозиционных сил, вовлеченных в нынешние учебные сборы, свидетельствуют о желании властей наказать оппозиционных граждан и подавить «инакомыслие» за счет отправки в армию. Это отношение сегодняшней власти к Вооруженным силам Армении, армянской армии и армянскому солдату, и именно здесь основное отличие между нами и ними…
Дорогие друзья, я и мои многочисленные товарищи считали службу в Вооруженных силах Армении своим долгом еще годы назад, когда призывались на обязательную военную службу, в 2020 году, в ходе участия в  44-дневной войне в составе добровольческого отряда партии «Родина», и считаем своим долгом сейчас, отправляясь на трехмесячные учебные сборы.
После несения службы в соответствии с законодательством Республики Армения и военным уставом я вернусь к гражданской жизни более сильным и решительным, с несгибаемой решительностью жить и работать ради Армении, о которой мы мечтаем.
Доброй и мирной службы всем стоящим границе военнослужащим», - написал на своей странице в Facebook Ваге Дохоян.