Արգելվել է Նիդերլանդների Հայ Դատի ատենապետ Մասիս Աբրահամյանի մուտքը Հայաստան
Նիդերլանդների ՀՅԴ երիտասարդականի անդամ Սյունե Աբրահամյանի՝ Հայաստան մուտքն արգելելուց մի քանի ժամ անց «Զվարթնոց» օդանավակայանում արգելվել է Նիդերլանդների Հայ Դատի ատենապետ, կուսակցական ակտիվ գործիչ Մասիս Աբրահամյանի մուտքը հայրենիք։
«Արդեն հստակ է, որ պատրաստված է, այսպես կոչված, ոչ ցանկալի մարդկանց ցուցակ: Եվ, ինչպես մեր նախորդ հայտարարություններում ընդգծել էինք, երկիրը դեպի անդունդ տանող փաշինյանական դավադիր վարչախմբի գործիքի վերածված ԱԱԾ-ն տերը չէ իր կոչումին և հավասարապես պատասխանատու է ազգադավ այս որոշումներին։
Իրավական և հնարավոր բոլոր միջոցներով պիտի պայքարենք հայրենազրկության այս քստմնելի արշավի դեմ: Ողորմելի են նման փոքրոգի որոշման տերերը, մանավանդ, երբ կմտածեն այս միջոցով ճնշել ու լռեցնել ի խնդիր համազգային մեր Դատի, ի խնդիր Հայաստանի և Արցախի ամբողջականության ու բարօրության համար պայքարող նվիրյալ գործիչներին:
Մեր պայքարը առավել պիտի սաստկանա, մինչև ազգային ու իրավական պետության վերականգնումը, որի նախապայմանն է իշխանության հայտնված ապազգային ու հայրենադավ բռնատիրական կլանի հեռացումը», -  նշվում է ՀՅԴ Արևմտյան Եվրոպայի կետրոնական կոմիտեի հայտարարության մեջ։

Руководителю офиса Ай Дата в Нидерландах Масису Абрамяну запретили въезд в Армению
Через несколько часов после запрета на въезд члена Молодежного союза АРФД Нидерландов Сюне Абрамян, в аэропорту «Звартноц» был запрещен въезд в Армению руководителю офиса Ай Дата в Нидерландах, активному деятелю АРФД  Масису Абрамяну.
«Уже понятно, что подготовлен список так называемых, нежелательных лиц. И как подчеркивалось в предыдущих наших заявлениях, СНБ, превратившаяся в инструмент ведущего страну в пропасть пашиняновского предательского режима, не остается верным своему призванию и в равной степени несет ответственность за эти антинациональные решения.
Всеми возможными и правовыми методами мы должны бороться против этой ужасной кампании, направленной на лишение Родины. Хозяева подобных малодушных решений – убоги, особенно, когда думают, что подобным способом смогут подавить и заставить замолчать преданных деятелей Ай дата, ведущих борьбу за целостность и благосостояние Армении и Арцаха.
Наша борьба должна ужесточиться до восстановления национального и правового государства, предусловием чего является отстранение антинационального и предательского диктаторского клана», - отмечается в заявлении Центрального комитета АРФД Западной Европы.