ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նախագահը սխալվել է՝ հեռացնելով Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր այցելելու մասին գրառումն ու տեղի տալով Թուրքիայի ճնշմանը. Փալոն
02/08/2022 12:06
ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նախագահ Աբդուլլահ Շահիդը չպետք է ջնջեր Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր այցելելու վերաբերյալ իր գրառումը, այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի անդամ, Կոնգրեսի հայկական հարցերով հանձնախմբի համանախագահ Ֆրենկ Փալոնը։
«Հայոց ցեղասպանությունը պաշտոնապես ճանաչել են 33 երկրներ, այդ թվում՝ ԱՄՆ-ն։ ՄԱԿ-ը չպետք է դառնա Թուրքիայի գործակիցը՝ պատմությունից հրաժարվելու հարցում։ ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նախագահ Աբդուլլահ Շահիդը սխալվել է՝ հեռացնելով իր գրառումը ու տեղի տալով Թուրքիայի ճնշմանը», - Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է Փալոնը։

Председатель Генассамблеи ООН был неправ, удалив свой твит о посещении Мемориала Геноцида армян – Фрэнк Паллоне
02/08/2022 13:06
Председатель Генеральной Ассамблеи ООН Абдулла Шахид не должен был удалять свой пост о посещении Мемориала Геноцида армян, об этом заявил член Палаты представителей США, сопредседатель Комиссии по армянским вопросам Конгресса Фрэнк Паллоне.
«Геноцид армян официально признали 33 страны, в том числе США. ООН не должна становится соучастником в вопросе отказа Турции от своей истории. Председатель Генассамблеи ООН был неправ, удалив свой твит и капитулировав под давлением Турции», - написал в своем микроблоге в Twitter Фрэнк Паллоне.