Արարատ Միրզոյանը բարձր է գնահատել ԱՀԿ ծավալած գործունեությունը Հայաստանում
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է ՀՀ-ում Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) նորանշանակ ներկայացուցիչ Ջիհան Թավիլահին՝ հավատարմագրման նամակը հանձնելու կապակցությամբ:
Արարատ Միրզոյանը բարձր է գնահատել ԱՀԿ ծավալած գործունեությունը Հայաստանում և երախտագիտություն հայտնել COVID-19-ի դեմ պայքարի շրջանակներում և համավարակի հետևանքները հաղթահարելու գործում կազմակերպության աջակցության համար։
Մտքեր են փոխանակվել Հայաստանում անցկացվող առողջապահական բարեփոխումների և ԱՀԿ հետ այդ հարցում համագործակցության վերաբերյալ: Արարատ Միրզոյանն ընդգծել է, որ ՀՀ կառավարությունը հստակ քայլեր է ձեռնարկում Հայաստանի բնակչության կյանքի որակի շարունակական բարելավման, այդ թվում՝ առողջապահության որակի բարձրացման ուղղությամբ:
Հանդիպման ընթացքում նախարար Միրզոյանը զրուցակցի ուշադրությունն է հրավիրել նաև 44-օրյա պատերազմի հետևանքով առաջացած հումանիտար մարտահրավերներին, մասնավորապես` առողջապահական խնդիրների  լուծման  համատեքստում կարևորելով միջազգային մասնագիտացված կազմակերպությունների ներգրավվածությունը:

Арарат Мирзоян высоко оценил деятельность ВОЗ в Армении
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 3 августа принял новоназначенного представителя Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) в Армении Джихан Тавилах в связи с вручением верительного письма, сообщает пресс-служба МИД Армении.
Арарат Мирзоян высоко оценил проделанную работу ВОЗ в Армении и выразил признательность за содействие организации в борьбе с COVID-19 и преодолении последствий пандемии.
Состоялся обмен мнениями относительно проводимых в Армении реформ здравоохранения и сотрудничества в этом вопросе с ВОЗ. Арарат Мирзоян подчеркнул, что правительство Армении предпринимает четкие шаги, направленные на последовательное улучшение качества жизни населения Армении, в том числе повышение  качества здравоохранения.
В ходе встречи министр Мирзоян обратил внимание собеседника также на гуманитарные вызовы, сложившееся в результате 44-дневной войны, в контексте решения проблем здравоохранения, в частности, подчеркнув важность вовлеченности международных специализированных организаций.