Դատավոր Տիգրան Սիմոնյանի լիազորությունները դադարեցվել են
Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Տիգրան Սիմոնյանի լիազորություններն այսօրվանից համարվում են դադարած։
«Հիմք ընդունելով Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Տիգրան Սիմոնյանի Վիգենի կողմից 2022 թվականի օգոստոսի 2-ին ստացված հրաժարականի վերաբերյալ դիմումը և ղեկավարվելով «Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքի 89-րդ հոդվածի 1-ին մասի 9-րդ կետով, 160-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետով և 2-րդ մասով, 94-րդ հոդվածի 1-ին մասով` Բարձրագույն դատական խորհուրդը որոշում է
1. 2022 թվականի օգոստոսի 3-ից Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Տիգրան Վիգենի Սիմոնյանի լիազորությունները համարել դադարած», - նշված է ԲԴԽ որոշման մեջ, որը ստորագրված է ԲԴԽ նախագահի պաշտոնակատար Սերգեյ Չիչոյանի կողմից։

Полномочия судьи Тиграна Симоняна прекращены
Полномочия судьи Апелляционного уголовного суда Тиграна Симоняна с сегодняшнего дня считаются прекращенными.
«Принимая поданное 2 августа 2022 года судьей Апелляционного уголовного суда Тиграном Симоняном заявление об отставке и руководствуясь пунктом 9 части 1 статьи 89, пунктом 1 части 1 и частью 2 статьи 160, частью 1 статьи 94 конституционного законам
Судебный кодекс Республики Армения, Высший судебный совет решает
1. с 3 августа 2022 года считать прекращенными полномочия судьи Апелляционного уголовного суда Тиграна Вигеновича Симоняна», - отмечается в решении, подписанном и.о. председателя Высшего судебного совета Сергеем Чичояном.