Ավետիք Չալաբյանը կրկին կալանավորվեց
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի «Կենտրոն» նստավայրում, նախագահությամբ` դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի, տեղի է ունենում հասարակական-քաղաքական գործիչ Ավետիք Չալաբյանի գործով դատական նիստը:
Դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանը որոշեց 3 ամիս ժամկետով կալանավորել Ավետիք Չալաբյանին, թեև դատախազն առաջարկել էր գրավ կիրառել։
Լրագրողների հետ զրույցում Չալաբյանը հայտարարեց՝ եթե կարծում են, որ կալանավորելով կարող են լռեցնել իրեն, սխալվում են։
«Նույնիսկ կալանավայրում ես ավելի ազատ եմ, քան ուսապարկերը։ Ազատ մարդուն իրենք չեն կարող խլացնել»,-ասաց նա։

Аветик Чалабян снова арестован
В суде общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна проходит заседание по уголовному делу в отношении общественно-политического деятеля Аветика Чалабяна.
Несмотря на то, что прокурор ходатайствовал о применении залога в качестве меры пресечения в отношении Чалабяна, судья Мнацакан Мартиросян решил арестовать Аветика Чалабяна на три месяца.
В беседе с журналистами Аветик Чалабян заявил, что они считают, что могут заставить его замолчать, лишив свободы, однако ошибаются.
«Находясь под арестом, я больше свободен, чем рюкзаки. Они не могут заставить свободного человека стать глухим», - сказал он.
Напомним, Аветик Чалабян был арестован 14 мая и отпущен на свободу из УИУ «Армавир» 27 июля, поскольку срок его ареста истек.