Որոշ ուղղություններում ադրբեջանական ստորաբաժանումները խախտել են հրադադարը․ ՊԲ
ԱՀ ՊՆ-ից հայտնում են, որ օգոստոսի 4-ի լույս 5-ի գիշերը և առավոտյան 09:00-ի դրությամբ օպերատիվ իրադրությունը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է եղել։
Լարվածությունն, ընդհանուր առմամբ, պահպանվում է։ Որոշ ուղղություններում ադրբեջանական  ստորաբաժանումները  խախտել են հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ կիրառելով հրաձգային զինատեսակներ: Հայկական կողմից կորուստներ չկան։
Նախորդ օրերին վիրավորում ստացած զինծառայողներից մի քանիսը դուրս են գրվել բժշկական հաստատություններից։ Վիրավոր զինծառայողներից 3-ի վիճակը շարունակում է մնալ ծանր, ևս մեկինը' ծայրահեղ ծանր` դրական  որոշակի դինամիկայով։
Ռուսական խաղաղապահ  զորակազմի միջնորդությամբ,  իրադրության հետագա կայունացմանն ուղղված աշխատանքները շարունակվում են։

4 августа, в ночь на 5 августа и утром по состоянию на 09:00 оперативно-тактическая обстановка на линии соприкосновения относительно стабильная, напряженность, в целом, сохраняется.
Как сообщает Минобороны Республики Арцах, по некоторым направлениям ВС Азербайджана нарушили режим перемирия, применив стрелковое оружие.
Состояние трех из получивших ранение 19 военнослужащих тяжелое, одного – крайне тяжелое с положительной динамикой.
При посредничестве российского миротворческого контингента ведутся работы по стабилизации обстановки.