Չնայած լարվածությանը` օպերատիվ իրադրությունը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է. ՊԲ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, ըստ որի` ԱՀ պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները 9 անգամ խախտել են հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ կիրառելով դիպուկահար հրացաններ և տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ, հերթական ապատեղեկատվությունն է և չի համապատասխանում իրականությանը, հաղորդում են Արցախի ՊԲ-ից։
«Ավելին՝ ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, ադրբեջանական կողմն է պարբերաբար խախտում հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
Չնայած առկա լարվածությանը` օպերատիվ իրադրությունը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է», - նշվում է ՊԲ հաղորդագրությունում։

Сообщение министерства обороны Азербайджана о том, что подразделения Армии обороны Арцаха обороны 9 раз нарушили режим прекращения огня, применив снайперское оружие и стрелковое оружие различного калибра, очередная дезинформация и не соответствует действительности, сообщает Армия обороны Арцаха.
«Более того, как мы уже сообщали, азербайджанская сторона периодически нарушает режим прекращения огня.
Несмотря на сохраняющуюся напряженность, оперативная обстановка на линии соприкосновения относительно стабильная», - отмечается в заявлении Армии обороны Арцаха.