Մահացել է Ապարանի աղմկահարույց կրակոցներից վիրավորում ստացած և «Արմենիա» ԲԿ տեղափոխված Սամվել Սանդրոյանը։ Տեղեկությունը Sputnik Արմենիային հայտնել է «Արմենիա» ԲԿ-ի գլխավոր տնօրենի վիրաբուժության գծով տեղակալ Աշոտ Կուրղինյանը։
«Նա այդպես էլ գիտակցության չեկավ։ Կոմայի մեջ էր», - ասել է Կուրղինյանը։
Նշենք, որ ԱԱԾ ծառայող Սամվելը գլխի հատվածում էր վիրավորում ստացել։ Նա Ապարանի կրակոցների երրորդ զոհն է։
Հունիսի 19-ին տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով մահացել էին 27-ամյա պայմանագրային զինծառայող Հմայակ Միքայելյանը և Տիգրան Հարությունյանը, որն Ապարանի համայնքապետ Կարեն Եղիազարյանի հարազատներից էր և աշխատում էր «Գնթունիք» սուպերմարկետում։
Հիշեցնենք` Արագածոտնի մարզում տեղի ունեցած միջադեպից հետո անմիջապես լուրեր տարածվեցին, թե ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին հայհոյելու համար վիճաբանություն է սկսվել մի խումբ երիտասարդների և ՔՊ-ական պատգամավոր Մաթևոս Ասատրյանի ու Արագածոտնի փոխմարզպետ Էդգար Փարվանյանի հարազատների միջև: Ըստ այդ լուրերի` վիճաբանության ընթացքում ՔՊ-ական պատգամավորների հարազատները ավտոմատներով կրակել են Փաշինյանին հայհոյած երիտասարդների վրա:
ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Մաթևոս Ասատրյանը գրառում արեց ֆեյսբուքյան իր էջում` վստահեցնելով, որ դա բացարձակ սուտ է և որևէ աղերս չունի իրականության հետ։
Ոստիկանությունն էլ հաղորդագրություն տարածեց` ընդգծելով, որ միջադեպը քաղաքական ենթատեքստ չունի։ Դեպքի առթիվ հարուցված քրգործով կալանավորվել է մեկ անձ` Հայկ Հովհաննիսյանը։

В ереванском медцентре «Армения» скончался еще один участник резонансной кровавой разборки, произошедшей в июне этого года в Апаране. Информацию о смерти Самвела Сандрояна подтвердил «Sputnik Армения» заместитель директора больницы Ашот Кургинян.
«Он был в коме, за это время так и не пришел в сознание», - отметил врач.
27-летний сотрудник Службы национальной безопасности в ходе стрельбы был ранен в голову, он стал третьей жертвой трагического инцидента.
Отметим, что в результате произошедшего 19 июня в селе Нигаван Арагацотнской области инцидента погибли двое граждан – 27-летний военнослужащий-контрактник Амаяк Микаелян и Тигран Арутюнян – племянник мэра Апарана Карена Егиазаряна, работавший в супермаркете «Гнтуник».
Напомним, что сразу после произошедшего в Арагацонской области инцидента распространились сведения о том, что родственники депутата парламента от правящей фракции «Гражданский договор» Матевоса Асатряна и двоюродный брат вице-губернатора Арагацотнской области Эдгара Парваняна устроили потасовку с группой молодых людей из Апарана из-за ругательств в адрес премьер-министра Армении Никола Пашиняна. Согласно слухам, родственники депутата фракции «Гражданский договор» выстрелили в молодых людей из автомата «Калашников».
Позже депутат «Гражданского договора» Матевос Асатрян опроверг сведения о том, что он или члены его семьи участвовали в произошедшем трагическом инциденте.
Полиция Армении распространила сообщение, подчеркнув, что инцидент не содержит политического подтекста и произошел на бытовой почве. В рамках возбужденного по факту уголовного дела арестован Айк Ованнисян.