Արագածոտնի, Կոտայքի, Վայոց ձորի նախալեռներում և Արարատյան դաշտում բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակը կպահպանվի:
Հանրապետության տարածքում օգոստոսի 9-ի ցերեկը, 10-ի գիշերը առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև: Օգոստոսի 10-ի ցերեկը, 11-14-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Քամին՝ հարավարևելյան` 2-5 մ/վ: Արագածոտնի և Կոտայքի նախալեռներում, Արմավիրում երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վ։
Օդի ջերմաստիճանն օգոստոսի 11-14-ը մարզերի մեծ մասում աստիճանաբար կբարձրանա 5-6 աստիճանով: Օգոստոսի 13-14-ը Լոռիում, Տավուշում Սյունիքում և Արցախում՝ կբարձրանա 4-5 աստիճանով։
Երևան քաղաքում օգոստոսի 9-ի ցերեկը, 10-14-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Երեկոյան ժամերին և ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ:

В предгорьях Арагацотна, Котайка, Вайоц Дзора и в Араратской долине ожидается высокий риск возникновения пожара, сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга Армении.
В областях республики 9 августа днем, ночью 10-го в отдельных регионах ожидается кратковременный дождь с грозой, в отдельных местах - град. Днем 10-го, 11-14 августа ожидается погода без осадков.
Ветер юго-восточный с порывами до 2-5 м/с. В предгорьях Арагацотна и Котайка, в регионе Армавир в вечерние часы ожидается усиление ветра с порывами до 15-20 м/с.
11-14 августа в большинстве регионов температура воздуха постепенно повысится на 5-6 градусов. С 13-14 августа в регионах Лори, Тавуш, Сюник и в Арцахе повысится на 4-5 градусов․
В столице Армении 9 августа днем,  10-14 августа ожидается погода без осадков. В вечерние часы и во время грозы ожидается усиление ветра с порывами до 15-20 м/с․