Շները որոշակի հետք են գտել. ճշտում են՝ մարդիկ կա՞ն, թե՞ ոչ
Որոնողափրկարարական աշխատանքներում ներգրավված շները «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնի փլատակների տակ որոշակի հետք են գտել, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԻՆ մամուլի խոսնակ Հայկ Կոստանյանը։
Նրա խոսքով՝ այս պահին իրականացվում են որոնողափրկարարական աշխատանքներ:
«Կինոլոգիական շները որոշակի հետք են գտել: Հիմա այդ հատվածում տարվում են աշխատանքներ՝ տեսնելու՝ մարդիկ կա՞ն, թե՞ ոչ: Որոշակի ժամանակ հետո հավելյալ տեղեկություն կտրամադրվի», - նշեց Կոստանյանը:
ԱԻՆ մամուլի խոսնակը միաժամանակ շեշտեց, որ փրկարար ծառայության ուժերը բավարար են թե՛ հրդեհի մարման, թե՛ որոնողափրկարարական աշխատանքները իրականացնելու համար:

Задействованные в поисково-спасательных работах собаки учуяли запах людей под завалами  торгового центра «Сурмалу», заявил в беседе с журналистами пресс-секретарь МЧС Айк Костанян.
По его словам, сейчас ведутся поисково-спасательные работы.
«Собаки-поисковики нашли какой-то след. Сейчас на этом участке ведутся работы, чтобы узнать, есть там живые люди или их нет. Дополнительная информация будет предоставлена через определенное время», - отметил Айк Костанян.
Пресс-секретарь МЧС также отметил, что сил спасательной службы достаточно и для тушения пожара, и проведения поисково-спасательных работ.