«Զվարթնոց»-ում ու մետրոպոլիտենի 4 կայարաններում պայթուցիկ սարքավորումներ չեն հայտնաբերվել․ մյուս կայարաններում աշխատանքները շարունակվում են
16/08/2022 13:23
Օգոստոսի 16-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն հերթական անգամ տեղեկություն է ստացվել, որ մետրոպոլիտենի բոլոր կայարաններում և «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում պայթուցիկ սարքեր են տեղադրված։
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի կինոլոգիական և քաղաքացիական պաշտպանության վարչության քաղաքացիական պաշտպանության ուժերի հավաքական կենտրոնի ինժեներասակրավորական խմբերը։
ԱԻ նախարարության և ոստիկանության կինոլոգիական ու սակրավորական խմբերի կողմից «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում և Երևանի մետրոպոլիտենի Բարեկամության, Չարբախի, Շենգավիթի, Բաղրամյան կայարաններում տեղազննման աշխատանքների արդյունքում պայթուցիկ սարքավորումներ չեն հայտնաբերվել։

Сигнал о заложенной бомбе в ереванском аэропорту «Звартноц» и четырех станциях Ереванского метрополитена оказался ложным, сообщает пресс-служба МЧС Армении.
16 августа в Национальный центр кризисного управления поступил сигнал о том, что на всех станциях Ереванского метрополитена и в международном аэропорту «Звартноц» установлены взрывные устройства.
На место происшествия выехали кинологическая группа Центра по осуществлению спасательных работ специального назначения Управления спасательных сил СС МЧС и инженерно-саперный отряд Коллективного центра сил гражданской обороны Управления гражданской обороны.
В результате осмотра, проведенного кинологическими и саперными группами МЧС и полиции Армении в международном аэропорту «Звартноц» и на станциях метро «Чарбах», «Шенгавит», «Баграмян» и «Дружба» взрывных устройств не обнаружено.