Օգոստոսի 13-ին «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության ներկայացուցիչները, կուսակցության ղեկավար Վահե Հակոբյանի գլխավորությամբ, Երևանում աշխատանքային հանդիպում են ունեցել Արցախի Հանրապետության ԱԺ պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանի և Արցախի «Արդարություն» կուսակցության համանախագահ Հակոբ Հակոբյանի հետ, տեղեկացնում են «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության գրասենյակից։
Հանդիպման օրակարգի հիմնական հարցերն առնչվում էին վերջին շրջանում Արցախում և Հայաստանում տեղի ունեցող իրադարձություններին, սահմաններում տիրող իրավիճակին և հնարավոր զարգացումներին։ Քննարկվել են համատեղ ջանքերով մարտահրավերները նվազեցնելուն, իրավիճակից ելքեր գտնելուն ուղղված քայլեր։
Մասնակիցները վերահաստատել են իրենց պատրաստակամությունը՝ շարունակելու սերտ համագործակցությունը Հայաստանի և Արցախի ազգային և պետական շահերի համատեքստում։

Представители партии «Возрождающаяся Армения» во главе с руководителем партии Ваге Акопяном 13 августа провели рабочую встречу с депутатом Национального Собрания Арцаха Метаксе Акопян и сопредседателем партии «Справедливость» Арцаха Акопом Акопяном, сообщает пресс-служба партии «Возрождающаяся Армения».
Основные вопросы повестки встречи касались последних событий в Арцахе и Армении, обстановки на границах и возможных развитий. Обсуждены шаги, нацеленные на снижение вызовов, поиск выходов совместными усилиями.
Стороны подтвердили приверженность продолжить тесное сотрудничество в контексте национальных и государственных интересов Армении и Арцаха.