«Հրապարակ». Մարդիկ լուտանքներ էին տեղում Տիգրան Ավինյանի հասցեին, որ աղետից ու ողբերգությունից օգտվում էր փիառվելու համար
18/08/2022 09:51
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ «Սուրմալու»` աղետի վայր էին այցելել երկու տարբեր անձինք. մեկը՝ առավոտյան, մյուսը` կեսօրից հետո: Առավոտյան պայթյունի վայր էր այցելել «Քաղպայմանագրի» Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանը, ով այդպես էլ ներկայացել էր` չթաքցնելով, որ այս այցը հաջորդ քաղաքապետի պարտականությունների շրջանակներում է իրականացրել։
Ասել էր. «Ես այստեղ եմ որպես «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ։ Եվ, այո, այստեղ եմ նաև որպես ՔՊ-ի կողմից առաջադրվելիք քաղաքապետի թեկնածու», ինչը բուռն արձագանքի արժանացավ համացանցում:
Մարդիկ դատապարտում էին, ուղղակի լուտանքներ էին տեղում նրա հասցեին, որ աղետն ու ողբերգությունն առիթ է օգտագործում  փիառվելու համար: Երկրորդ այցելությունը, որն իրականացրել էր հայտնի բռնցքամարտիկ, աշխարհի չեմպիոն Արթուր Աբրահամը, մարդիկ ողջունում էին, համարում, որ դա քաղաքացու անհանգստության, երկրի ցավով մտահոգված լինելու դրսևորում է»։

Газета «Грапарак» пишет, что вчера место трагедии,  торговый центр «Сурмалу», посетили два разных человека: один – утром, а второй – после полудня.
«Утром на место взрыва прибыл кандидат на пост мэра Еревана от партии «Гражданский договор» Тигран Авинян, который так и представился, не скрыв, что совершил этот визит в рамках обязанностей будущего мэра.
Он сказал: «Я нахожусь здесь как член правления партии «Гражданский договор». И да, я здесь также как выдвинутый «Гражданским договором» кандидат в мэры». Это вызвало волну общественного возмущения в социальной сети. Люди обрушили потоки ругани в адрес Тиграна Авиняна и осуждали его за то, что использует бедствие и трагедию, чтобы пропиариться.
Второе посещение, совершенное известным боксером, чемпионом мира Артуром Абрамяном, люди приветствовали, считая это проявлением обеспокоенного гражданина, разделяющего боль страны», - пишет газета.