ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետն ու Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանը քննարկել են ռազմական համագործակցությանը, տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր
22/08/2022 19:12
Օգոստոսի 22-ին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին: Հանդիպմանը մասնակցել է դեսպանության պաշտպանության հարցերով կցորդ, գնդապետ Իգոր Շչերբակովը, տեղեկացնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։
Սերգեյ Կոպիրկինը շնորհավորել է Էդվարդ Ասրյանին ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություն մաղթել պատասխանատու առաքելության ընթացքում։
Հանդիպմանը քննարկվել են ռազմական համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր։

Начальник ГШ ВС Армении и посол РФ обсудили вопросы военного сотрудничества и региональной безопасности
Начальник Генерального штаба ВС Армении, генерал-майор Эдуард Асрян 22 августа принял Чрезвычайного и Полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения Сергея Копыркина. Во встрече принял участие военный атташе посольства РФ, полковник Игорь Щербаков, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Сергей Копыркин поздравил Эдуарда Асряна со вступлением в должность начальника Генерального штаба ВС и пожелал ему успехов в выполнении этой ответственной миссии.
На встрече обсуждался ряд вопросов, касающихся военного сотрудничества, а также региональной безопасности.