Աջակցում եմ Էդգար Ղազարյանի նախաձեռնությանը․ Արթուր Վանեցյան
«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ աջակցում է հասարակական-քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանի նախաձեռնած գործընթացին։
«Հարգելի՛ հայրենակիցներ, սիրելի՛ ընկերներ,
Այս օրերին ինձ շատերն են հարցնում, թե ինչպե՞ս եմ վերաբերում Էդգար Ղազարյանի նախաձեռնած գործընթացին։
Բազմիցս ասել եմ, որ աջակցելու եմ բոլոր այն ազգային առողջ ուժերին, որոնք պայքար կսկսեն մեր Հայրենիքն այս աղետալի վիճակին հասցրած իշխանություն կոչվածների դեմ։
Ուստի, մեկ անգամ ևս հաստատելով այդ միտքը, նշեմ, որ աջակցում եմ Էդգար Ղազարյանի նախաձեռնությանը և կոչ եմ անում իմ կուսակիցներն և համախոհներին ևս սատարել նրան և վաղը ժամը 17:00-ին մասնակցել հրավիրված հանրահավաքին»,- գրել է Արթուր Վանեցյանը:
Հիշեցնենք՝ Էդգար Ղազարյանն ազդարարել է «Անկախության շարժման» մեկնարկի մասին ու հայտարարել, որ  հասնելու են Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականին։

Я поддерживаю инициативу Эдгара Казаряна – Артур Ванецян
Председатель партии «Родина» Артур Ванецян сообщил на своей странице в Facebook, что поддерживает инициированный общественно-политическим деятелем Эдгаром Казаряном процесс.
«Уважаемые соотечественники, дорогие друзья,
В эти дни многие спрашивают, как я отношусь к инициированному Эдгаром Казаряном процессу.
Я неоднократно говорил, что буду поддерживать все национальные здоровые силы, которые начнут борьбу против так называемых властей, которые довели нашу Родину до этого бедственного состояния.
Посему, вновь подтверждая эту мысль, отмечу, что поддерживаю инициативу Эдгара Казаряна и призывают однопартийцев и сторонников также поддержать его и завтра в 17:00 принять участие в созванном митинге», - написал Артур Ванецян.
Напомним, Эдгар Казарян ранее объявил о создании «Движения независимости» и заявил, что они добьются отставки Никола Пашиняна.