Աջակցում ու պաշտպանում եմ այս իշխանության դեմ անկեղծ ու նվիրական պայքար մղող ցանկացած ուժի և անձի․ Արթուր Ղազինյան
22/08/2022 16:54
ԱԺ նախկին պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ մասնակցելու է օգոստոսի 23-ին հասարակական-քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանի հրավիրած հավաքին։
«2020 թվականի նոյեմբերի 9-ից հետո մասնակցել եմ այս իշխանության դեմ կազմակերպված գրեթե բոլոր ակցիաներին, փորձել եմ իմ մասնագիտական, հանրային ու քաղաքական աջակցությունը բերել սրանց հեռացման գործին:
Վաղը ժամը 17։00-ին լինելու եմ Հանրապետության հրապարակում, քանի որ աջակցում ու պաշտպանում եմ այս իշխանության դեմ անկեղծ ու նվիրական պայքար մղող ցանկացած ուժի և անձի:
Հավատում եմ Էդգար Ղազարյանի ազնվությանն ու անկեղծությանը . . .»,- գրել է Արթուր Ղազինյանը։
Հիշեցնենք՝ Էդգար Ղազարյանն ազդարարել է «Անկախության շարժման» մեկնարկի մասին ու հայտարարել, որ հասնելու են Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականին։ Օգոստոսի 23-ին Երևանում նախատեսված է շարժման հանրահավաքը։

Поддерживаю и защищаю искреннюю и заветную борьбу любой силы и деятеля против этой власти – Артур Казинян
Бывший депутат парламента Армении Артур Казинян сообщил на своей странице в Facebook о том, что 23 августа примет участие в митинге, созванном общественно-политическим деятелем Эдгаром Казаряном.
«После 9 ноября 2020 года я участвовал практически во всех организованных против этой власти акциях протеста, пытался оказать профессиональную, общественную и политическую поддержку делу их отстранения.
Завтра в 17:00 я буду на площади Республики, поскольку поддерживаю и защищаю любую силу и деятеля, ведущих искреннюю и заветную борьбу против этой власти.
Я верю в честность и искренность Эдгара Казиняна…», - написал Артур Казарян.
Напомним, Эдгар Казарян ранее объявил о создании «Движения независимости» и заявил, что они добьются отставки Никола Пашиняна.