Ոստիկանություն զանգած անձը սպառնացել է պայթեցնել Աշտարակի բաժնի շենքը և վնասել ղեկավարությանը,  եթե 10 րոպեից իր ծանոթին բաց չթողնեն
22/08/2022 15:44
Ոստիկանություն զանգած անձը սպառնացել է պայթեցնել Աշտարակի բաժնի շենքը և վնասել ղեկավարությանը, եթե 10 րոպեից իր ծանոթին բաց չթողնեն
Օգոստոսի 21-ին՝ ժամը 22.25-ին, ոստիկանություն զանգած անձը հայտնել է, որ եթե 10 րոպեից իր ծանոթին Աշտարակի ոստիկանները բաց չթողնեն, ապա նա կպայթեցնի ոստիկանության Աշտարակի բաժնի շենքը և կվնասի բաժնի ղեկավարությանը։
Ոստիկանության Աշտարակի բաժնի ծառայողները րոպեների ընթացքում ճշտել են զանգողի անձն ու գտնվելու վայրը։ 42-ամյա տղամարդն ահազանգից 25 րոպե անց հայտնաբերվել է Աշտարակ քաղաքի Պռոշյան փողոցում և ձերբակալվեց։
Նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ 42-ամյա տղամարդը տեղափոխվել է ոստիկանության Աշտարակի բաժնի ձերբակալվածների պահման վայր։

Позвонивший в полицию человек угрожал взорвать здание Аштаракского отдела полиции
21 августа, в 22: 25, позвонивший в полицию человек сообщил, что если через 10 минут полицейские Аштарака не отпустят его знакомого, то он взорвет здание отдела полиции и причинит вред руководству отделения.
Как сообщает пресс-служба полиции, сотрудники Аштаракского отдела полиции в течение нескольких минут уточнили личность и местонахождение звонящего. Через 25 минут после звонка 42-летний мужчина был обнаружен на улице Прошяна в городе Аштарак и задержан.
Инициировано уголовное производство. 42-летний мужчина доставлен в место содержания задержанных в Аштаракском отделе полиции.