Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանի պատմության մեջ միակ վարչապետն է, որի գործն ավարտվում է ժամը 6-ին․ Էդգար Ղազարյան
Կառավարության շենքի անմիջական հարևանությամբ ոստիկանների թիվը՝ նրանց շատ կամ քիչ լինելը, ինդիկատոր է՝ հասկանալու համար՝ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության շենքում է, թե ոչ, քանի որ նա ոստիկաններով է պաշտպանվում,Հանրապետության հրապարակում իր հրավիրած հանրահավաքից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց հասարակական-քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանը՝ հավելելով, որ այս պահին կառավարության շենքի անմիջական հարևանությամբ ոստիկանների ներկայությունը հուշում է՝ Նիւկոլ Փաշինյանն աշխատավայրում չէ։
«Փաշինյանը Հայաստանի պատմության մեջ միակ վարչապետն է, որի գործն ավարտվել է ժամը 6-ին։ Ամեն օր 5։30-ից եկեք, հրապարակում կանգնեք, տեսեք՝ սկսվում է ոստիկանական մեքենաների աժիոտաժը․ նախապատրաստվում է, որ գնա տուն։
Ժամը 6-ին գործից տուն գնացող վարչապետ Հայաստանի պատմության մեջ դեռ չի եղել»,- ընդգծեց Էդգար Ղազարյանը։

Эдгар Казарян: Никол Пашинян – единственный в истории Армении премьер-министр, заканчивающий работу в 6 вечера
Количество полицейских по соседству со зданием правительства, много их или мало, является индикатором, чтобы понять, находится Никол Пашинян в здании правительства или нет, поскольку он защищается полицейскими, заявил в беседе с журналистами общественно-политический деятель Эдгар Казарян перед митингом.
Он добавил, что количество присутствующих у здания правительства полицейских подсказывает, что Никол Пашинян не на рабочем месте.
«Пашинян – единственный в истории Армении премьер-министр, который заканчивает работу в 6 вечера. Каждый день в 17:30 приходите на площадь и посмотрите, как начинается ажиотаж полицейских машин: он собирается уехать домой.
В истории Армении еще не было премьер-министра, который уходил бы в 18:00 домой», - подчеркнул Эдгар Казарян.