Լևոն Տեր-Պետրոսյանից հանդիպում եմ խնդրել, որ նա վարի ԳԽ նիստը, ցավոք, չի ստացվել․ Էդգար Ղազարյան
Պատկան մարմինները մերժել են Լեհաստանում ՀՀ նախկին դեսպան, քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանին տրամադրել Մելիք-Ադամյան դահլիճը, որտեղ պետք է տեղի ունենար Հայաստանի առաջին գումարման Գերագույն խորհրդի խորհրդանշական նիստը։ Այս մասին ասաց Ղազարյանը։
«Ես երեկ դիմեցի ԳԽ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հետ հանդիպելու խնդրանքով, որպեսզի առաջարկեմ իրեն վարել այս նիստը, սակայն, ցավոք, հանդիպումը չկայացավ։ Առողջական պատճառներով նաև չկարողացավ ներկա գտնվել ԳԽ քարտուղար Արա Սահակյանը, ով, սակայն, հնարավորինս օգնեց գումարել այս նիստը», - նշեց Ղազարյանը։
Հայաստանի ԳԽ առաջին գումարման խորհրդանշանական նիստը գումարվել է Հայաստանի Անկախության հռչակագրի 32-րդ տարեդարձի կապակցությամբ, մասնակցում են ԳԽ պատգամավորներ, ընդդիմադիր քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչներ։

Я просил о встрече с Левоном Тер-Петросяном, однако встреча не состоялась – Эдгар Казарян
Надлежащие органы отказались предоставить бывшему послу Армении в Польше, политическому деятелю Эдгару Казаряну зал на Мелик-Адамяна, где должно было состояться символическое заседание Верховного Совета Армении первого созыва. Об этом сообщил Эдгар Казарян.
«Вчера я обратился с просьбой о встрече с первым председателем Верховного Совета Левоном Тер-Петросяном, чтобы предложить ему вести это заседание, однако, к сожалению, встреча не состоялась. Из-за проблем со здоровье на заседании не смог присутствовать также секретарь Верховного Совета Ара Саакян, который, однако, по возможности, помог в вопросе созыва этого заседания», - отметил Казарян.
Символическое заседание Верховного Совета первого созыва созвано по случаю 32-й годовщины принятия Декларации о независимости Армении. В заседании участвуют депутаты Верховного совета, общественные и политические деятели.