Ստեփանակերտում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել է․ ԱԻՊԾ (Լուսանկարներ)
Ստեփանակերտի Տիգրան Մեծ 20 հասցեում, թթվածնային սարքավորումների արտադրամասում բռնկված հրդեհը այս պահի դրությամբ մեկուսացվել է՝ հնարավոր ռիսկային իրավիճակները՝ կանխվել, տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը»
«Արցախի Հանրապետության ՆԳ նախարարության ԱԻ պետական ծառայության բոլոր ստորաբաժանումների ներգրավմամբ իրականացվում են անհրաժեշտ բոլոր միջոցառումները՝ կրակի վերջնական լիկվիդացման և բնակչության անվտանգության ապահովման ուղղությամբ:
Առավել մանրամասն տեղեկատվություն կտրամադրենք հրդեհի լիամարումից և կանխարգելիչ միջոցառումների ավարտից հետո»,- նշված է հաղորդագրությունում:

Пожар, вспыхнувший в цехе кислородного оборудования в Степанакерте, локализован
Пожар, вспыхнувший в цехе кислородного оборудования в Степанакерте, на данный момент локализован, возможные опасные ситуации предотвращены, сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Республики Арцах.
«С привлечением всех подразделений Государственной службы по ЧС осуществляются все необходимые мероприятия для окончательной ликвидации пожара и обеспечения безопасности населения.
Более подробная информация будет предоставлена после окончательного тушения пожара и завершения всех профилактических мероприятий», - отмечается в сообщении ведомства.