Գլենդեյլն ու Արցախի Մարտունին քույր քաղաքներ են հռչակվել
Գլենդեյլի քաղաքապետ Արդի Քասախյանի գլխավորած քաղաքային խորհուրդը միաձայն որոշում է ընդունել Արցախի Հանրապետության Մարտունի քաղաքի հետ քույր քաղաքների կապ հաստատելու մասին, հայտնում է Asbarez-ը:
Գլենդեյլի քաղաքային խորհրդի անդամ Արա Նաջարյանը, Էլեն Ասատրյանը, Դեն Բրոտմանը և Փոլա Դիվայնը իրենց աջակցությունն են հայտնել այդ ջանքերին:
Մարտունու հետ քույր քաղաք հարաբերություններ հաստատելուց բացի, խորհրդի անդամներն ընդգծել են Մարտունու տնտեսական զարգացման, Արցախում հայկական մշակութային ժառանգության պահպանման և Գլենդեյլի քաղաքացիների և Արցախի Հանրապետության հայ բնակչության միջև կապերի ամրապնդման կարևորությունը։

Американский Глендейл и арцахский Мартуни стали городами-побратимами
Городской совет города Глендейл во главе с мэром Арди Касахяном принял единогласное решение об установлении побратимских отношений с городом Мартуни Республики Арцах, сообщает издание Asbarez.com.
Члены городского совета Глендейла Ара Наджарян, Элен Асатрян, Ден Бротман и Пола Дивайн также поддержали эту инициативу.
Кроме установления побратимских отношений с Мартуни, члены совета подчеркнули важность экономического развития Мартуни, сохранения армянского культурного наследия в Арцахе и укрепления связей между гражданами Глендейла и армянским населением Республики Арцах.