«Սա ևս մեկ ծանր հարված է մեր պետությանը, ջարդում է մեր երկրի ու բանակի ողնաշարը»․ 24 միլիոն դրամով երկամյա զինծառայությունից խուսափելու ՊՆ-ի նախագիծը շարունակում է արձագանքներ ստանալ
25/08/2022 16:30
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Նազարյանն անդրադարձել է ՊՆ-ի նոր նախագծին, որով առաջարկվում է ներդնել պայմանագրային զինվորական ծառայության նոր համակարգ, ինչպես նաև շարքային կազմի կարճաժամկետ պարտադիր զինծառայություն՝ ՀՀ պետական բյուջե բավականին մեծ գումար վճարելու պայմանով:
«Վճարիր 60 հազար դոլար եւ խուսափիր երկամյա զինծառայությունից։ Այս գովազդը տարածում է Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած կառավարությունը։
Սա անբարոյականություն է։ Իհարկե։ Բայց ոչ միայն։ Սա եւս մեկ ծանր հարված է մեր պետությանը։Հետպատերազմյա երկրում հաստատ նման բան չեն անում։
Հիմնավորումը, թե սա անում ենք պրոֆեսիոնալ բանակի կայացման համար, մեղմ ասած, թույլ է, այլ կերպ ասած, չի դիմանում որեւէ քննադատության։
Չերկարացնեմ, չի կարելի նման որոշում կայացնել։ Այն ջարդում է մեր երկրի ու բանակի ողնաշարը, հիմք դնում զինված ուժերում կաշառակերության ծաղկմանը։

«Это ломает стержень нашего государства и армии» – Гегам Назарян о введенном в обращение проекте об уклонении от двухлетней срочной службы за 24 млн. драмов
25/08/2022 18:49
Депутат парламента от фракции «Армения» Гегам Назарян обратился к инициированному министерством обороны новому законопроекту, согласно которому предлагается внедрить новую систему военной службы по контракту, а также процедуру краткосрочной военной службы рядового состава при условии выплаты 24 млн. драмов в госбюджет.
«Заплати 60 тысяч долларов и уклонись от двухлетней срочной военной службы. Эту рекламу распространяет возглавляемое Николом Пашиняном правительство.
Это безнравственность. Конечно. Но не только. Это еще один тяжелый удар нашему государству. В послевоенной стране точно так не делают.
Обоснование, что это делается для становления профессиональной армии, мягко говоря, слабое, иными словами, не выдерживает никакой критики.
Не буду продолжать… Нельзя принимать подобное решение. Оно ломает стержень нашего государства и армии, закладывает основу для процветания взяточничества в Вооруженных силах.