«Հրապարակ». Ինչ նպատակով է երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը մեկնել Գերմանիա
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Օրերս հայտնի դարձավ, որ օգոստոսի 21-ի երեկոյան ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը մեկնել է արտերկիր: Նախագահի գրասենյակից պարզաբանել էին, որ դատարանից ստացել են արտերկիր մեկնելու թույլտվություն, դատարանը թույլ է տվել բացակայել Հայաստանից օգոստոսի 22-29-ը։
Մեզ հայտնի է դարձել, թե ինչ նպատակով եւ ուր է մեկնել երկրորդ նախագահը։ Նա Գերմանիայի Դաշնություն է գնացել բժշկական հետազոտություն անցնելու նպատակով։ Վերջին տարիներին, ինչպես հայտնի է, նա զրկված էր արտերկիր մեկնելու հնարավորությունից, առավելագույնը թույլատրում էին Մոսկվա մեկնել՝ «Սիստեմայի» նիստերին մասնակցելու»։

«Грапарак»: С какой целью второй президент Армении отбыл в Германию
На днях стало известно, что 21 августа вечером второй президент Армении Роберт Кочарян отбыл за границу, пишет газета «Грапарак».
В офисе президента пояснили, что суд разрешил второму президенту отсутствовать из Армении 22-29 августа.
«Мы узнали, с какой целью и куда уехал второй президент. Он отбыл в Германию, чтобы пройти медицинское обследование. Как известно, в последние годы он был лишен возможности выезда заграницу, максимум ему разрешали вылетать в Москву для участия в заседаниях АФК "Система"», - пишет газета.