Արցախի և Հայաստանի միջխորհրդարանական նիստի և դրա օրակարգի շուրջ խորհրդակցություն է անցկացվել
Արցախի ԱԺ նախագահը խորհրդակցության ժամանակ խոսել է Արցախի և ՀՀ միջխորհրդարանական նիստ գումարելու և օրակարգ ձևավորելու մասին
Օգոստոսի 26-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը խմբակցությունների ղեկավարների, հանձնաժողովների նախագահների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ  աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել։
Խորհրդարանի  ղեկավարը խոսել է սեպտեմբերի 2-րդ կեսին  նախատեսվող Արցախի Հանրապետության և ՀՀ միջխորհրդարանական նիստ գումարելու և օրակարգ ձևավորելու մասին։
Ձևավորվող օրակարգում կընդգրվեն արցախյան հիմնախնդրին և անվտանգությանը վերաբերող հարցեր։
Քննարկվել է նաև Արցախի Հանրապետության ԱԺ 7-րդ գումարման 6-րդ նստաշրջանի բացման նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը։
Խորհրդակցությանը անդրադարձ է կատարվել  Ազգային ժողովի հինգ խմբակցությունների նախաձեռնությամբ սեպտեմբերի 2-ին՝ ժամը 19:00 –ին, Վերածննդի հրապարակում Արցախի Հանրապետության հռչակմանը նվիրված հանրահավաքի կազմակերպմանը։

В парламенте Арцаха обсуждена повестка предстоящего межпарламентского заседания Арцах-Армения
Председатель Национального Собрания Арцаха Артур Товмасян созвал сегодня расширенное рабочее совещание с участием руководителей фракций, председателей комиссий и глав аппарата, сообщает пресс-служба парламента Арцаха.
Глава парламента в ходе совещания рассказал о созыве запланированного на вторую половину сентября межпарламентского заседания Арцах-Армения и формировании повестки.
В формируемую повестку будут включены вопросы, связанные с арцахской проблемой и безопасностью.
Обсужден также ход подготовительных работ в преддверие открытия 6-й сессии Национального Собрания Республики Арцах седьмого созыва.
На совещании была затронута также организация инициированного пятью фракциями Национального Собрания 2 сентября в 19:00 митинга на площади Возрождения в Степанакерте, который посвящен провозглашению Республики Арцах.