Դեռ ուշ չէ, խելքի եկեք. Իշխան Սաղաթելյան
ԱԺ պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը դիմել է ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին, ԱԱԾ տնօրեն Արմեն Աբազյանին, ոստիկանապետ Վահե Ղազարյանին, քննչական ծառայության պետ Արգիշտի Քյարամյանին, հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանին.
«Դուք անձամբ պատասխանատվություն եք կրում Բերձորի, Աղավնոյի, Սուսի և հայկական այլ բնակավայրերի ու տարածքների հանձնման համար: Դուք եղել և շարունակում եք մնալ Նիկոլի իշխանության միակ հենարանն ու պահապանը: Դուք այլևս չեք կարող ասել «ծառայում եմ Հայաստանի Հանրապետությանը». դուք ծառայում եք այս հակահայ իշխանությանը և երկրում բռնապետություն հաստատելու գործին: Հետևաբար, անձամբ պատասխանատվություն եք կրում այս կորուստների համար:
Բայց ասեմ` դեռ ուշ չէ: Խելքի եկեք: Ձեզ մի դասեք էդմոնմարուքյանների, ալենսիմոնյանների շարքին: Դուք պատասխանատվություն եք կրելու սերնդների առջև:
Սիրելի' հայրենակիցներ, վերջին այս իրադարձությունների հետ կապված հուսահատությունը, հիասթափությունն ու անզորության զգացողությունը հասկանալի է: Բայց այս իրողության հետ չի կարելի համակերպվել: Մենք պետք է շարունակենք մեր պայքարը: Հանուն Հայաստանի, հանուն Արցախի, հանուն մեր սերնդների», - գրել է նա։

«Еще не поздно, придите в себя!» – Ишхан Сагателян
Депутат парламента от фракции «Армения», представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян обратился к генеральному прокурору Армении Артуру Давтяну,  директору СНБ Армену Абазяну, начальнику полиции Ваге Казаряну, руководителю Следственного комитета Аргишти Кярамяну, председателю Антикоррупционного комитета Сасуну Хачатряну.
«Вы лично несете ответственность за сдачу Бердзора, Агавно, Суса и других армянских населенных пунктов и территорий. Вы были и продолжаете оставаться единственной опорой и защитой власти Никола Пашиняна. Вы не можете больше сказать "Служу Республике Армения": вы служите этой антиармянской власти и способствуете установлению диктатуры в стране.
Следовательно, вы лично несете ответственность за все эти потери.
Но еще не поздно. Придите в себя! Не причисляйте себя к числу эдмонмарукянов, аленсимонянов. Вы понесете ответственность перед поколениями.
Дорогие соотечественники, отчаяние и разочарование в связи с последними событиями понятны. Но нельзя примиряться с этой реальностью. Мы должны продолжать борьбу. Во имя Армении, во имя Арцаха, по имя наших поколений», - написал он.